Mustafakemalpaşa’nın 14 Mahallesi’ni kapsayan tarihinin en büyük ve en önemli yatırımı altyapı çalışmaları hummalı bir şekilde devam ederken Mustafakemalpaşa köklü değişime hazırlanıyor.

Romanspor 1. Amatör'de Romanspor 1. Amatör'de

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Buski Genel Müdürlüğü eliyle başlatılan altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Şehrin 50 yıllık altyapı sorununu çözüme ulaştıran Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ‘’ Zahmet olmadan rahmet olmuyor, sabredelim az kaldı.’’ İfadelerini kullandı.

ÜÇ BÜYÜK PROJE AYNI ANDA

Mustafakemalpaşa’yı dev bir şantiye alanına çeviren projede içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon altyapısı aynı anda ilçeye kazandırılıyor. 50 yıllık altyapı sorununa neşter vuran projeleri hayata geçiren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ‘’ "Mustafakemalpaşa'nın geleceğini şekillendirmek için önemli adımlar atıyoruz. Altyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor ve altyapısı tamamlanan mahallelerimizde üstyapı çalışmalarımızı ivedilikle sürüyoruz. İlçemizi daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir yer haline getirme hedefimizin bir parçası" dedi

%70 TAMAMLANDI

Mustafakemalpaşa tarihinin en büyük projesinde sona yaklaşıldı. Mustafakemalpaşa’da 243.9 m sathi kaplama, 6.425m sıcak asfalt, içme suyu altyapısında %70’lik kısım tamamlanırken, 345.656 metre kare parke yol yapımı, 7.093 metre kare kaldırım ve tretuvar, 12.606 metre kare bordur, 3875 m oluk, 80.607 metre kare parke yol tamiri, 15.505 metre kare kaldırım ve tretuvar tamiri,

7.659 metre bordur tamiri, 2.49 metre oluk tamiri tamamlandı. 47 km betonarme boru ile kanalizasyon ve yağmur suyu imalatı yapılıp, kanalizasyon yağmur suyu hattının %70’i, içme suyu altyapısının %68’i tamamlanarak, 109,60 km boru kullanılmış olup, şehir tertemiz içme suyu altyapısına kavuşturuldu.

Altyapı süreci hakkında Başkan Kanar şunları kaydetti; ‘’50 yıllık altyapı sorununa neşter vurarak bu sorunu en az 50 yıl daha ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Süreç uzun, ama sonucu güzel olacak. Üç altyapı aynı anda yapılıyor ve sürecin tamamlanmasına az kaldı. İlçe halkımdan biraz daha sabır istiyorum. Mustafakemalpaşa’da ki gençlerimizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. ’dedi.

MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 860 MİLYON TL’YE VARAN DEV YATIRIM (2)MUSTAFAKEMALPAŞA’DA 860 MİLYON TL’YE VARAN DEV YATIRIM (1)

Editör: Haber Merkezi