Cumhuriyet Halk Partisi Mustafakemalpaşa örgütünün Aday Tanıtım Toplantısı, Belediye Düğün Salonu'nda yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey'in partililere seslendiği tanıtım toplantısında ''Gönül İttifakı'' vurgusu yapıldı.

Şükrü Erdem, adaylığının açıklanmasından sonra ilk kez planlı olarak partililerin karşışına çıkarken salonu dolduran gruptan büyük ilgi gördü. Konuşması sık sık slogan ve alkışlarla kesildi.

Saat 16.00 da başlayacağı duyurulan program Mustafa Bozbey'in bir önceki programının uzaması nedeniyle 17.30 da başladı.

Şükrü Erdem ilk olarak tanıtım toplantısında kendisine destek için ilçeye gelen yakın dostu Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdar Adalı'yı parti binasının önünde karşıladı.

Belediye Düğün Salonu'na CHP İlçe Başkanı Gökhan Demir ve kalabalık bir grup ile giren Erdem, salonda bekleyen partililer tarafından karşılandı.

Programa Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey,Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Karacabey İlçe Başkanı Ümit Vural, Karacabey Belediye Başkan Adayı Gönül Avil'le birlikte çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, açılış konuşması için kürsüye İlçe Başkanı Gökhan Demir geldi.

Başkan Demir’’ Hep Birlikte Kazanacağız’’

Demir büyük bir heyecan yaşadığını ve ekip arkadaşlarıyla birlikte zorlu bir göreve başladıklarını belirterek başladığı konuşmasına ‘’ Adayımız Sayın Bakanımız Şükrü Erdem’in her kesimden Mustafakemalpaşalı hemşehrilerimizin gönüllerinde tuttuğu yeri biliyoruz. Hep birlikte el ele, kol kola çalışarak gönüllerden geçen temenninin sandığa yansıyacağından hiç şüphe duymuyoruz. Mustafakemalpaşa’yı geleceğe güvenle taşıyacak, sosyal ve katılımcı belediyecilik vizyonumuz ile hemşehrilerimizi erdemli belediyecilik ile tanıştıracağız. Günü kurtarmak için değil, geleceği kazanmak için çalışacağız ve hep birlikte kazanacağız’’ ifadeleriyle devam etti.

Demir’in konuşmasının ardından ise Bursa Milletvekili Kayıhan Pala ve Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş salona seslenerek bu seçimde Bursa’nın CHP’yi seçeceğine inançlarının tam olduğunu belirtiler.

Şükrü Erdem Kürsüde

Aday tanıtım toplantısında sıra Şükrü Erdem’in konuşmasına geldiğinde salonda coşku zirve yaptı.Erdem sahneye çıktığında CHP gençlik kolları üyeleri ‘’ Gençlik Burada Bakanın Yanında’’ tezahüratıyla salonu inletti.

Başkan Erdem'in Kurban Bayramı Mesajı Başkan Erdem'in Kurban Bayramı Mesajı

Erdem konuşmasına Mustafakemalpaşa’nın MHP adayına verileceğini bildiğini belirterek başladı.

Erdem’’ Hepinize saygılar sunuyorum, buraya gelene kadar bir süreçten geçtik. Dediler ki Şükrü Erdem bizim adayımız olacak, kim dedi, AK Parti’liler dedi, ben sessiz kaldım. Biliyordum ki Cumhur İttifakının adayı MHP adayı olacak.Daha sonra süreç açıklandı değerli kardeşim MHP den aday gösterildi.Benim için sürpriz olmadı. Daha sonra ailemin partisinin genel başkanı beni aradı seni aramızda görmek istiyoruz dedi. Bende kendisinden süre istedim, halkın teveccülerini görürsem bunu CHP yansıtmaktan şeref duyarım dedim. Bu teklif parti genel başkanından gelirse geri çevrilmez.

Siyaset Tepki Gerektirir

Siyasetin tepkisiz olamayacağının altını çizen Başkan Adayı Şükrü Erdem, “Şimdi burada son yıllarda sürekli iktidar partisi adayları yönetim gösterdi. Yüzde 25-30’ların üstünde oy potansiyeline sahip bir partinin burada yüzde 5 civarında oya sahip olan bir partiye belediyeyi teslim etmek istemesi kabul edilemez. Buna tepki ortaya koymak gerekir. İşte bu nedenle hangi partiden olursa olsun bu tepki orta koymak gerekir. Göreceksiniz öyle bir liste yapacağız ki bu listede her kesimden, her görüşten insanlar olacak. Zenginler değil halkın içinden olan kişiler olacak. Mustafakemalpaşa’yı birlikte yöneteceğiz” dedi.

Erdem'den İlginç Benzetme

MHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayına da başarılar dileyen Şükrü Erdem, “Şimdi bu genç arkadaşımızın tanıtımını sosyal medyada gördüm. Diyor ki; ben 1,90 boyunda şu yaşında, bu okul mezunu, işte kollarını açınca 2,5 metre, şu kadar basket atan, şu kadar ribaunt alan gibi özelliklerdeyim. Şimdi ben bu ülkenin en genç bakanı oldum. O zaman çıkıp, ‘Siyaseti gençler yapmalı’ demiştim. Tabi ki Rahmetli Demirel buna çok alınmış ve beni çağırıp ‘Sen böyle söyledin mi?’ dedi. Bende ‘söyledim’ dedim. Bana; ‘Şimdi özür dileyeceksin. Böyle söyleyerek beni üzdün, Sayın Ecevit’i, Sayın Erbakan’ı Sayın Türkeş’i üzdün. Bizim yaşımızla siyasetin ne alakası var. Siyasette tecrübe çok önemlidir. Biz koşacak mıyız ülke mi yöneteceğiz” demişti. Şimdi benim için bizden yaşça daha büyük diyorlar ama ben çok şükür çok sağlıklıyım. Tecrübem var, ilçem için ne gerekli onu biliyorum, nasıl yapılacağını biliyorum ve diyorum ki, ben spor olsun diye gelmiyorum, ilçemi ayağa kaldırmaya geliyorum” diye konuştu.

Her Kapıyı Çalacağız

Mustafakemalpaşa’ya hizmet için, sorunları çözmek için her kapıyı gocunmadan çalacağını söyleyen Şükrü Erdem, salonu dolduran partililer ve Mustafakemalpaşalılardan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey için de oy isteyerek, “Ben sizlerden sayın Mustafa Bozbey iin de oy istiyorum. Çünkü bu hizmetleri birlikte olursak çok daha rahat çok daha kısa sürede yaparız. Birlikte olursak güçlü oluruz” dedi.

Konuşmasında; ‘Kirmasti Gençlik burada mı?” diye seslenen Erdem, “Burada’ cevabını aldıktan sonra şunları söyledi: “Şimdi bana bu arkadaşlar sosyal medyadan ‘Başkanım Quaresma’yı getir diyorlar. Ben de onlara diyorum ki, Quaresma’nın devri bitti Ronaldo’yu getireyim diyorum. Şimdi burada TJK başkanımız eski Beşiktaş yöneticilerinden dostum Serdar Adalı burada. Ondan Mustafakemalpaşaspor için destek istiyorum. Başkanım buradan senin adına söz veriyorum” dedi. Bunun üzerine de Serdar Adalı yerinden kalkarak, “Senin verdiğin söz benim sözümdür. Ne gerekiyorsa yaparız” diye konuştu.

Bende Ego Yoktur

Mustafakemalpaşa’ya hizmet eden tüm başkanlara teşekkür eden Başkan Adayı Şükrü Erdem, “Aramızdan ayrılanları rahmet anıyorum. Son dönem Sayın Sadi Kurtulan ve Mehmet Kanar kardeşim de bu ilçeye hizmet etmiştir ve kendilerine teşekkür ediyorum. Bitirilen hizmetlere sahip çıkacağımızdan, yarım kalanları da tamamlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ben büyüğüm ama benim egom yoktur. Burada önemli olan ilçeme hizmettir. İlçeme katkı koymaktır. Vatandaşın menfaatidir” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de sık sık sloganlarla kesilen konuşmasında projelerinden bahsetti ve tüm Bursa’yı ‘Gülen Bursa’ haline getireceklerini söyledi.

Erdem’in konuşması salondan uzun süre alkış alırken, CHP İlçe Başkanı Gökhan Demir, tüm ilçe yönetimini sahneye davet ederek hep birlikte poz verdi.

Demir fotoğraf çekiminin ardından salondakilere’’ Bu kare Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeyi kazanan ilk yönetimi olacak’’ sözü büyük alkış aldı.

Whatsapp Image 2024 02 12 At 10.19.02Whatsapp Image 2024 02 12 At 10.19.00Whatsapp Image 2024 02 12 At 10.18.59 (2)Whatsapp Image 2024 02 12 At 10.18.46Whatsapp Image 2024 02 12 At 10.18.59 (1)Whatsapp Image 2024 02 12 At 10.18.45

Editör: Haber Merkezi