Saat 14:00 da Belediye Düğün Salonunda başlayan kongreye MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman,MHP  Bursa İl Başkan Yardımcısı Ferhat Daysal,Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar,siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, partililer ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından faaliyet ve mali raporlar oylamata sunuldu.

Raporların ibra edilmesinin ardından kürsiye gelen başkan adayı Ahmet Beygirci teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Sayın genel sekreterim, sayın il başkanım, sayın ülkü ocakları il başkanım, sayın belediye başkanım, cumhur ittifakımızın değerli ilçe başkanları, ülkü ocakları ilçe başkanım, stk larımızın değerli temsilcileri, uç beylerimiz değerli muhtarlarımız ve basınımızın değerli temsilcileri, çok değerli dava arkadaşlarım, muhterem hanım efendiler ve beyefendiler hepinizi saygı ve muhabbetler selamlıyorum Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Mustafakemalpaşa ilçe kongremize hoş geldiniz...

Zamanın çok hızlı aktığını hissettiğimiz son 5 yıllık dönemde geriye baktığımızda ülkece çok zor zamanlar geçirdik. Yaşamış olduğumuz bu dönem içerisinde ülkemizi ellerinin arasına almak isteyen bazı emperyalist güçlerin yaratmış olduğu ekonomik çalkantıların vermiş olduğu zararlarla birlikte covid 19 diye adlandırılan bulaşıcı bir virüsün sebep olduğu bir çok olayı ve bunlarda yetmezmiş gibi ülkemiz seller depremler gibi çok acı zamanların dışında ne yazık ki orman yangınlarıyla savaşarak geçirdi. Bu olaylarda vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün burada partimizin 14. Olağan kongresini gerçekleştireceğiz. Kongremiz sonrasında görev ve sorumluluk alacak arkadaşlarım şunu iyi bilmelidir ki yükümüz ve sorumluluğumuz çok ağırdır. Yönetim kurulumuza bugün bu görevi verecek olan delegelerimiz ve üyelerimize de şunları söylemek istiyorum. Güçlü bir milliyetçi hareket partisi ancak sizlerin desteği ile olacaktır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in bizleri her zaman uyardığı bizans oyunlarından uzak olmalıyız, çevremizde gerçekleştirilen dedikodulara ve fitnelere kulaklarımızı tıkamalıyız. Öz kardeşlerimize ülkücülere güvenip destek vermeliyiz ki sonuçta kazanan teşkilatımız olsun, kazanan Mustafakemalpaşa’mız olsun.

Değerli Mustafakemalpaşalı hemşehrilerim görevde bulunduğumuz zaman içerisinde sorunları çözme noktasında vatandaşlarımızın umudu olduğumuzu ve her sorunlarında yanlarında olduğumuzu bu güne kadar hem muhtarlarımıza hem de hemşehrilerimize sonuna kadar göstermeye çaba harcadık, elimizin erdiğince bölgemize hizmet etmeye çalıştık. Bundan sonrada vatandaşa hizmet noktasında her zaman burada olacağımızı belirtmek isterim.

Bilge liderimiz sn. Devlet bahçeli beyin ifade ettiği gibi "karıncaya yem olabilecek bir tohum, toprakla temas imkanı bulursa, kasırgalara kafa tutan gür bir meşe ağacı olabilir” sözüne karşılık çok şükür Mustafakemalpaşa’mızda tohumumuzu bugüne karıncalara yem etmeden toprağa ektik, kasırgalara karşı koruyarak bugüne kadar elif gibi dimdik getirdik, artık meşe ağacımızın gölgesinde kalbinde vatan millet aşkı olan herkese yer vardır. Bizler bu zaman içerisinde Türk dünyamızın son başbuğu rahmetli Alparslan Türkeş anlamanın, bilge liderimiz Devlet Bahçeli'nin yolundan ve izinden yürüyor olmanın kıymetini bir kez daha anlamış bulunuyoruz. Kucaklaşmanın ve bütünleşmenin zamanı gelmiştir. Bu bütünleşme yarım asırlık davamızı birlik ve beraberlik içinde geleceğe daha güçlü bir şekilde taşıyacaktır.

Sözlerime burada son verirken tüm misafirlerimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, kongremizin Mustafakemalpaşa’mıza Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını cenabı Allah'tan niyaz ederim. Ne Mutlu Türküm Diyene.

Beygirci'nin konuşmasının ardından kürsüye gelen Büyükataman bugün ilki yapılan ilçe kongrelerinin saygı, sevgi ve kardeşlik atmosferi içerisinde sona ermesini temenni ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

Bizleri bugün burada buluşturan Cenab-ı Allah’a şükürler ediyor, siz kıymetli dava arkadaşlarıma Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin selam ve muhabbetlerini iletiyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak 9 ağustos 2023 tarihi itibariyle ilçe kongrelerimizi başlattık.

Yarım asrı geçen mazisiyle Türk siyasi hayatında örnek bir yeri olan ve mensubu olmaktan şeref duyduğumuz partimizin kongre süreci inanıyorum ki; saygı, sevgi ve kardeşlik atmosferi içerisinde tamamlanacaktır.

Bu süreçte hep birlikte; hiç kimseyi ayırmadan, gönüller kazanarak her hemşerimizi kucaklayacak ve üç hilalin çatısı altında süren kutlu yürüyüşümüze davet edeceğiz.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım

Geçmişte olduğu gibi bu süreçte de aramıza fitne tohumları ekmek isteyenler mutlaka olacaktır.

İnançlarımızı istismar etmeye yeltenenler, tezviratlarla kafa bulandırmaya çalışanlar, ülküdaşlarımızın motivasyonunu düşürmek isteyenler olacaktır.

Bu karanlık şer odaklarına karşı durmak her ülküdaşımın vazifesidir.

İnanıyorum ki; her dava arkadaşım sarsılmaz bir irade ile kutlu emanete sahip çıkacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir zaman bu şer odaklarına geçit vermemiş bundan böyle de vermeyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi Türklüğün sonsuza kadar tütecek ocağıdır ve bu kutlu ocak Türk milletine hizmet aşkıyla bölünmeden, ayrışmadan sonsuza dek tütecektir.

Muhterem Misafirler

Türkiye,  14 ve 28 Mayıs tarihlerinde geleceğimiz adına hayati önem taşıyan bir seçim sürecini geçirmiştir.

Tarihi bir dönüm noktası olan bu seçimler, milletimizin iradesi ile Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’nın zaferi ile sonuçlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, bu kritik süreci tüm dünyaya örnek olacak demokratik bir olgunluk içerisinde geçirmiştir.

Türk milleti; iradesini ipotek altına almaya çalışan Zillet İttifakı’na geçit vermemiştir.

Türk milleti yabancı başkentlerden icazet bekleyenleri elinin tersi ile itmiştir.

Türk milleti egemenliğine göz diken kirli emel sahiplerine unutamayacakları bir ders vermiştir.

Türk milleti, istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır.

Zillet Partileri ise; 28 Mayıs’tan itibaren kendi içlerindeki kavgayı büyütmüş, seçim yenilgisinin suçunu birbirlerine atmaya başlamışlardır.

Seçimlerden önce Altılı Masa’da yaşanan kargaşa ve kaos artarak devam etmiş ve milli irade karşısında Zillet Masa’sı yerle bir olmuştur.

Şükürler olsun ki; Türkiye Cumhuriyeti, bu karanlığa, kargaşaya, sonu gelmeyen kavgalara ve istikrasızlığa hapsolmamış, Cumhur İttifakı ile Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını açmıştır.

Kıymetli Misafirler

Şimdi önümüzde 31 Mart 2024’te yapılacak olan mahalli idareler seçimi var.

Türkiye’nin kalkınması ve ilerlemesi için Mahalli idareler seçimleri de en az geride bıraktığımız Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri kadar önemlidir.

Milletimiz “Zillet Belediyeciliği”nin kısa süre içerisinde özellikle büyükşehirlerde yaşattığı yıkıma şahittir.

Şehirlerimiz hizmet beklerken, Altılı Masa’nın iç kavgaları ile meşgul olan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için sırada bekleyen, belediyecilik dışında her işle ilgilenip enerjisini siyasi ayak oyunlarına ve şahsi kariyerlerine harcayan CHP’li belediye başkanları gün gibi ortadadır.

Belediyelerin vatandaşa hizmet için kullanılması gereken imkânlarını, Zillet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına harcayan CHP’li belediye başkanları, büyükşehirlerde adeta bir garabet doğurmuştur.

Orta Mahalle'de Devir Teslim Yapıldı Orta Mahalle'de Devir Teslim Yapıldı

Türk milleti, şehirlerimizi esir alan bu garabetten kurtulmalı, zilletin gölgesi belediyelerimizin üzerinden kalkmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olarak bu konuda üzerimize düşen sorumluluğumuzun farkındayız.

Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun bir şekilde, yerel yönetimlerde çöreklenen bozguncu anlayışa son vermek için var gücümüzle çalışacağız.

Kaybedecek vaktimiz, duracak zamanımız yoktur. Türkiye için çalışmak, Türkiye’nin müreffeh yarınları için her an mücadele etmek zorundayız.

İşte bu anlayışla; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda “2024’e Doğru Diyar Diyar Anadolu” temasıyla Yerel Seçimlere hazırlık sürecini başlatmış bulunmaktayız.

Sayın Genel Başkanımızın çizdiği istikamet üzere; “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Mahalli İdareler Seçimlerinde takip edeceğimiz birinci stratejik hedefimiz; mevcut belediye başkanlıklarımızı muhafaza ederek bunun üzerine yenilerini ve hatta daha çoğunu eklemektir.

İkinci stratejik hedefimiz; Cumhur İttifakı’nın doğasına ve ruhuna muvafık hareket edip muhalefet partilerinin yönetimindeki belediyelerin yürek yaralayan makus ve meyus hallerine son vermektir.”

Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm teşkilatlarımızla sahada, vatandaşlarımızla iç içe bu sürece hazırlanacak, Anadolu’nun her köşesinde aziz milletimizle kucaklaşacağız.

Şehirlerimizi Allah’ın izni ve milletimizin iradesiyle merkezi yönetimle uyumlu, hizmet belediyeciliği ile buluşturacağız.

Aziz Türk milleti, 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde elde ettiği demokrasi zaferini, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçiminde yine Cumhur İttifakı’nın zaferi ile taçlandıracak ve Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır belediyecilik anlayışına kavuşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, bugün bu salonda bizlerle olan siz kıymetli dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun, Yüce Allah’a emanet olun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Konuşmaların ardından Ahmet Beygirci tarafından kurulan yeni yönetimin tanıtılmasının ardından oy kullanımına geçildi. 401 delegenin oy kullanma hakkının olduğun kongrede kullanılan 83  oyun tamamını alan Ahmet Beygirci vekaleten ilçe başkanlığı görevini sürdüren Suat Buldu'dan görevi geri almış oldu.

IMG_5690

IMG_5690IMG_5683IMG_5681IMG_5680

WhatsApp Image 2023-09-02 at 15.58.44WhatsApp Image 2023-09-02 at 15.59.41

IMG_5643

Editör: Haber Merkezi