Büyük zaferin 101. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve mutlulukla kutladıklarını belirten Başkan Hallaçoğlu, Türk Milleti’nin aynı ruh ve iradeyle yarınlara emin adımlarla yürüdüğünü ifade etti.

Mustafakemalpaşa'da Bayram Namazı Saat Kaçta? Mustafakemalpaşa'da Bayram Namazı Saat Kaçta?

Hallaçoğlu,30 Ağustos Zaferi’nin Türk milletinin kadınıyla, çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla ve aziz ordusuyla Zafer Destanı yazdığı gün olduğunu söyledi. Başkan Hallaçoğlu, Türk Milleti’nin şanlı tarihi boyunca birlik ve beraberliğini yıkmaya çalışan her türlü girişimi yendiğini ifade ederek, “30 Ağustos zaferi, aziz milletimizin azim ve iradesinin, gücünün ortaya koyulması bakımından büyük önem arz ediyor. Bu zaferin arkasında gözlerini kırpmadan hayatını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri vardır. Bu zaferi kazanan milletin mirasçısı olarak, ülkemiz için bizler de gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türk Milleti’nin en büyük adımlarından biri; 30 Ağustos Zaferi’nin yıl dönümünde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının elde ettiği zaferi bir kez daha tüm benliğimiz ile gururla kutluyoruz. Büyük Zafer’den aldığımız ilham ve cesaretle Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Vatan ve bayrak adına Türk Milleti’nin tüm varlığını feda ederek sürdürdüğü mücadelelerin ardından elde edilen bu destansı zaferle birlikte, yüzyıllardır Türk Milleti’ne yuva olan Anadolu’nun, ebedi vatan haline geldiğini vurgulayan Başkan Hallaçoğlu, “Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.

Editör: Haber Merkezi