Kurulduğu günden bu yana yaptığı atılımlar ile Mustafakemalpaşa'ya voleybolu sevdiren Akaspor Voleybol Okulu, geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlikle voleybolu sokağa taşımıştı. Büyük ilgi gören organizasyonun ardından voleybol okulu çalışmaları devam ederken genel koordinatör Sami Loyan gösterilen ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti.

En küçüğü 2017 doğumlulardan oluşan spor okuldunda farklı kategorilerde 300 e yakın sporcu temel eğitim alıyor.Ali Koyuncu Kapalı Pazaryeri Spor Salonu'nda gerçekleştirelen antremanlar 5 antrenör eşliğinde yapılıyor.

Yoğun ders temposu ve teknoloji bağımlılığı durumları baz alındığında,sporun çocukların gelişimi ve sosyal bir çevre yakalamaları konusunda önemine vurgu yapan Loyan velilerin çocukların yeteneklerine uygun bir spor dalına mutlaka tercih etmeleri gerektiğini belirtti.

Loyan'' Yaklaşık iki yıldır büyük emek verdiğimiz spor okulunda önemli işlere imza attık, geçen yıl katıldığımız voleybol liginde köklü kulüplere karşı yarıştık ve güzel neticeler aldık. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız 4*4 Sokak Voleybol Turnuvasına gösterilen ilgi bizlerin doğru yolda olduğunu tescillemiş oldu. Bu organizasyonda bizlere büyük destek veren Belediye Başkanımız Mehmet Kanar'a teşekkür ediyorum, ilk başladığımız andan bu yana hep bizim yanımızda oldu.Mustafakemalpaşa sahip olduğu genç nüfus potansiyeli sayesinde ileriki yıllarda voleybol sporunda önemli başarılara imza atabilir, bizler bunu görüyor ve bu yönde planlama yapıyoruz. Şuan temel eğitimi verdiğimiz sporcular için 10 yıllık bir plan kapsamında dışarıya bağımlı kalmadan kendi ilçe potansiyelimizle başarıya ulaşacağımızdan şüphemiz yok'' dedi.

Komşu İlçeye Kent Lokantası Komşu İlçeye Kent Lokantası

20231007_13561120231007_13411320231007_13412720231007_133930

Editör: Haber Merkezi