Bursa 1.Amatör Küme 5. Grupta yer alan Akarspor,Süper Amatör Kümeye yüksekle yolunda en önemli maçına 4 Şubat Pazar günü Arabayatağı karşısında çıkacak.

Akarspor bu maçtan üç puan ile ayrılması durumunda bitime bir hafta kala üst lige çıkmayı garantilemiş olacak.

Mustafakemalpaşa futbolu için büyük önem arz eden maçtan önce, Mustafakemalpaşa Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Samet Karanfil önderliğinde toplanan yönetim kurulu üyeleri Akarspor'a tam destek verdi.

Dayanışma toplantısına Mustafakemalpaşa Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Samet Karanfil, Çırpan Gücü Spor Kulübü Başkanı Caner Öter, Kavaklıgücü Spor Kulübü Başkanı İrfan Savur, Çeltikçi Spor Kulübü Başkanı Sezer Çakır, Selimiye Spor Kulübü Yöneticisi İsa Küpçüler, Romanspor Başkanı Ahmetcan Özyakar ve Önceki Dönem Kulüpler Birliği Başkanı Ziya Külcü katıldı.

Güle Oynaya Geldiler, Hediyelerle Döndüler Güle Oynaya Geldiler, Hediyelerle Döndüler

Yönetim kurulu üyeleri adına açıklama yapan başkan Karanfil, Akarspor'un bu sezon yakaladığı başarının önemine vurgu yaparken, son iki maç öncesi desteklerini iletti.

Başkan Karanfil "Akarspor bu sezon çok güzel işlere imza attı, 1.Amatör Küme'nin en zorlu grubunda mücadele veriyor. Son iki haftaya girilen grupta birinci sıradaki takımın bile üçüncü olma ihtimali var, Arabayatağı maçından galip ayrılması durumunda süper amatör kümeye yükselecek. Ben ve yönetim kurulu üyelerim ilçemizin bu seneki gururu Akarspor'u bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz. Umarım maçtan galip ayrılarak bir üst lige çıkar ve ilçemizde futbolun gelişmesi için yeni bir yol açar.

İlçe futbolunda birlik ve beraberliğin sağlanması gerekiyor, aksi takdirde bizleri zor günler bekliyor. 103 bin nüfusa sahip bir ilçede bizim her sene en az beş futbolcu çıkarmamız lazım.

Bunun içinde başarılı olan futbolcuları bir ekipte toplamak, belli bir uyum yakalamak çok önemli, kulüp yöneticilerinin ve hocaların bu sistemi hayata geçirme konusunda yardımları gerekiyor.

Maalesef oyuncu transferleri konusunda birbirimize destek olmak gerekirken uçuk bedeller isteyerek işleri zora sokmaya çalışan yöneticiler oluyor.

Bu düşünce tarzı ilçe futbolunu geriye götürür, oyuncu yetişmesini engeller ve dolayısıyla başarıyı yakalamak bir hayal olur" dedi.

Başkan Karanfil ve beraberinde heyet açıklamanın ardından Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar'ı makamında ziyaret ederek, görev süresi boyunca verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

425262186_924136439298382_6141768260497918447_n

Editör: Haber Merkezi