Otomotiv sektöründe kadın girişimcilerin öncü isimlerinden biri olan Ayşe Hanım, eşi Serkan Şimşit ile birlikte yürüttüğü oto ekspertiz işletmesiyle dikkat çekiyor. 2015 yılında, sıradan bir gününü PlayStation internet cafe işletmecisi olarak geçiren Ayşe Hanım ve devlet memuru olan eşi, bir araç satışı sırasında yaşadıkları bir deneyimle hayatlarının yönünü değiştirmeye karar veriyorlar.

Teşekkürler Mustafakemalpaşa Teşekkürler Mustafakemalpaşa

Sektöre Adım Atışları ve İş Paylaşımı

Eşinin emekliliği ve Ayşe Hanım’ın cafe’yi satma kararı, onları oto ekspertiz sektörüne yönlendiriyor. “Bir araç için il dışından gelen alıcı, expertiz istediğinde, bölgemizde bu hizmetin olmadığını fark ettik,” diye anlatıyor Ayşe Hanım. Bu boşluğu doldurmak için 2016 yılında sektöre adım atan çift, eğitim ve sertifika programlarına katılıyor. Serkan Şimşit motor mekanik ustası olarak, Ayşe Hanım ise gövde analizi ve diagnostik ustası olarak sektördeki yerlerini alıyor.

Marka Değişikliği ve İşletmenin Yenilenmesi

Zaman içinde işletmeleri, Mustafakemalpaşa'da saygın bir hizmet noktası haline geliyor. Ayşe Hanım, işletmeyi sürekli geliştirmek ve yenilemek için çabalıyor. "Piyasa koşulları zor da olsa, daha iyi hizmet vermek için Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Firması ile işbirliği yaptık ve işletmemizi yeniledik," diye belirtiyor.

6-3

Müşteri Memnuniyeti ve Kadın Girişimciliği

Ayşe Hanım’ın kadın girişimci olarak karşılaştığı zorluklar, müşteri memnuniyetini ön planda tutan iş anlayışıyla aşılmış. “Müşteriler bazen bir kadın olarak bu işi yapmama şaşırsalar da, işimi gördüklerinde güvenlerini kazanıyorum,” diye ifade ediyor.

Fiyat politikalarında da değişikliğe gittiklerini belirten Ayşe hnm. Yenilendik ama piyasaya yenilmedik şuanda kampanyalı fiyatlarla bizimde çorbada tuzumuz olsun mantığıyla Mustafakemalpaşa’lı hemşerilerine en uygun fiyatlarla hizmet verdiklerinide özellikle belirtti.

WhatsApp Image 2024-01-25 at 16.26.18

Geleceğe Dönük Planlar

Reklam ve sürekli yenilenme üzerine odaklanan Ayşe Hanım, "Experix'in desteğiyle daha iyi işler yapacağımıza inanıyoruz," diye ekliyor. Müşteri beklentilerini karşılamak ve sektördeki kadın temsilini güçlendirmek adına sürekli gelişime açık olan Ayşe Hanım ve eşi, başarılarını işlerine olan tutkularına ve yenilikçi yaklaşımlarına borçlu.

Bizlerde ilçemizde bu şekilde girişimleri gördüğümüz ve bir bayanın bu şekilde hizmet sektöründe başarılı olmasında dolayı mutluyuz.

Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Markası altında Hamzabey Mahallesi, Şehit Adnan Yıldız Sokak No : 2 - 4/A adresinde en iyi hizmet parolası ile müşterilerini bekliyor.

Sizlerinde bu başarıya ortak olmalarını tavsiye ediyoruz. Araçlarınıza Kurumsal ve Profesyonel bir bakış için tercihiniz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz.

Editör: Haber Merkezi