Mustafakemalpaşa'da faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Turgut adaylar, ittifaklar ve parti çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kahvaltı programında ilçe yönetim kurulu üyelerinden Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Yiğit Alp Yıldırım,Tanıtım ve Medya Başkanı Ali Tekin ile Genel Sekreter Ender Görgünlü'de hazır bulundu.

Yönetimin oluşmasının ardından hızlı bir giriş yaptıklarına değinen Turgut ,ilk olarak ilçedeki kurum müdürlerini ziyaret ederek, görev sorumlulukları kapsamında talep ve şikayetleri dinleyip alınacak aksiyon planlarını oluşturduklarını belirtti.

Komisyonlara önem veriyoruz

Mutlu Turgut  sohbet ortamında geçen görüşmede gelen bir soru üzerine, parti yönetimi içindeki görevlendirmelere göre, alt komisyonalrın oluşturulduğunu, belirlenen bir sorunun çözümü için kurulan komisyonun netice alana kadar konuyu takip ettiğine değindi.

Yabancı Dil Sınavı Birincisi SKAL'dan Yabancı Dil Sınavı Birincisi SKAL'dan

Altyapı çalışmalarının tamamlandığı yerlerde üst yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlemesi için konuyu yakından takip ettiklerini belirten Turgut, kısa süre içinde ilçenin ihtiyaç duyduğu dokunuşların yapılacağını iletti.

Aday adaylığı süreci devam ediyor

İlçenin ihtiyaçları devam ederken, 31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimler için hazırlıkların devam ettiğini belirten başkan Turgut, 3 Aralık olarak meclis üyeliği aday adaylığı sürecinin 5 Ocak tarihine uzatılmasının ardından bir bekleme sürecine girilsede, gelen başvurular baz alındığında gelinen noktanın kendileri için mutluluk verici olduğunu belirtti. Turgut 5 Ocak tarihine kadar birçok başvurunun daha yapılacağına dikkat çekti.

Basın ilçe gelişimi için önemli

Göreve gelmesinin ardından basın mensuplarıyla  buluşmalarını arttıran ve yapılan çalışmalar hakkında şeffat bir yaklaşım sergileyen Mutlu Turgut, ''hepimizin ortak fikrinin bu ilçeye hizmet etmek olduğunu düşünüyor ve biliyorum, bu kapsamda sizlerden gelecek geri bildirimler, yapılacak haberler önem arz ediyor. Geçtiğimiz günlerde Paşada tarafından yapılan sanayi sitesi PTT şubesi hakkında haber sayesinde, şube tekrar hizmete açıldı. Bu tarz haberler ile ilçe gelişimine katkı sağlayabilirsiniz'' dedi.

İlçe teşkilatı seçime hazır

31 Mart 2024 te yapılacak olan seçimler için çalışmaların devam ettiğini aktaran Başkan Mutlu Turgut , ilçeye hizmetin en doğru şekilde yapılacağı yerin AK Parti çatısı olduğunu belirtirken, aday adayları ve seçilecek aday konusunda uzun soluklu bir çalışmanın olacağı ve genel merkez tarafından belirlenecek olan aday ile seçime gidileceğini belirtti.
Belediye başkanlığı için 3 aday adayının başvuru yaptığı, mevcut belediye başkanı Mehmet Kanar'ın da doğal aday olduğu belirtilmesinin üzerine, Başkan Mutlu Turgut farklı isimlerinde bu göreve talip olduklarını belirten bir açıklamada bulundu.

Editör: Haber Merkezi