Kendisinin en genç aday olduğunu belirten Gökmen, kısıtlı imkanlar ile yarıştığı bu seçimde iddialı olduğu belirtiyor.

Veteriner Hekim Burak Gökmen seçim çalışmaları için gittiği yerlerde ‘’5 sene değil sizden 15 sene istiyorum’’ diyerek seçmenden oy talep ediyor.

Evet ilk okunduğunda kulağa koltuk meraklısı biri belediye başkanlığını istiyor imajı gibi gelse de, Gökmen anlatmaya başladığında seçmenin kendisine hak verdiğini belirtiyor.

Memleket Partisi Belediye Başkan Adayı Burak Gökmen’in Ovaazatlı Mahallesi’nde yaptığı konuşmada şu ifadeler geçiyor “mevcut adayların gelecek 5 sene için hedefleri olduğunu düşünmüyorum. Mustafakemalpaşa ilçesinin önümüzdeki 5 senede şaha kalkabileceğini de imkansız olduğunu görüyorum. Yapılacak projelerin sadece bir sonraki dönem için yön verici olabileceğini Ankara’dan yönetilen siyasetin sonuçlarını ilçe halkı olarak bedelini hepimiz ödüyoruz, bu mantığın değişmesi gerekiyor. Biz ilçe halkı olarak siyasetçi üretme konusunda sorun yaşıyoruz. Nedeni belediye başkanı olarak seçtiğimiz kişiler halkın iradesi temsil etmek yerine, siyasi parti temsilcisi oluyor. Bu yüzden ilk 5 sene içinde kendimi halka ispatlamam gerekiyor, bunun devamında gelecek olan 2 dönemde ise projeleri hayata geçireceğimiz vatandaşlarıma anlatmaya çalışıyorum. Her kim ilk beş yıl içinde lanse ettiği projelerini hayata geçireceğini belirtiyorsa, bu bir popülist yaklaşımdır. Mustafakemalpaşa’nın artık kaybedecek bir dakikası bile yok, bu yüzden sizlerin oyuna talibim, bu ilçenin geleceğini kurtarmak için çıktığımız bu yoldan sizin desteğiniz bekliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Prof Dr. Öz'den Tercih Dönemi Öncesi Önemli Uyarılar Prof Dr. Öz'den Tercih Dönemi Öncesi Önemli Uyarılar

Başkan Adayı Burak Gökmen 15 sene içerisinde Mustafakemalpaşa’yı, Türkiye’de tarım ve hayvancılık konusunda öncü, parmakla gösterilen bir ilçe haline getireceği belirtti.

Gfdf

Memleket Partisi Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Burak Gökmen kendisini şu cümlelerle  anlatıyor;

Merhaba değerli hemşehrim,

●Babamın iş durumu sebebiyle 1991 yılında İstanbul'da dünyaya geldim.

2009 yılında babamın emekli olması ile kendi memleketimiz olan güzide ilçemiz Mustafakemalpaşa'ya geldik ve dede ocağımızı tekrar yanar hale getirdik. Aynı yıl, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni kazandım ve okuduğum süre boyunca çiftçilik ile tanıştım. Kendimi bir anda tarla sürmeyi öğrenirken, silaj römorklarını diren ile indirirken, domates torbacılığı yaparken buldum. Mezuniyetim sonrası ilk olarak Feyz Hayvancılık'ta çalışmaya başladım.2017 Şubat'a kadar orada modern hayvancılık anlamında kendimi geliştirmeye ve veteriner hekimlik anlamında öğrenebildiğim ne varsa öğrenmeye çalıştım. 2017 yılında Güven Vet Veterinerlik bünyesinde

veterinerlik hizmeti vermeye başladım. 3 ay içerisinde kendi adıma çalışmak için, Güven Vet Veterinerlik ailesine ortak oldum ve yaklaşık 7 yıldır Mustafakemalpaşa'da veteriner hekim olarak görev yapmaktayım. 5 yıla yakın Devecikonağı Mahallesi'nde; 3 yılı bekar, 2 yılı evli olarak ikamet ettim.

Eşim Psikolog Zeynep Gökmen'in ilçe merkezinde açtığı kliniğine ulaşım zorluğu nedeni ile ilçe merkezine yerleştim. Devecikonağı'nda yaşadığım süre boyunca yerli ırklar ile melezleme çalışmaları ve silaj paketleme, rasyon paketleme, koyunculuk gibi kendi sektörümü ilgilendiren işler ile uğraştım. Evliyim, bir oğlum var.

İyi derecede İngilizce bilmekteyim. Seçimden sonra akademik anlamda ilk hedefim kendi alanımda doktoramı tamamlamak. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri'nden sonra, Memleket Partisi Bursa İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Aday adaylığına başvurmak için görevimden istifa ettim.

Memleket Partisi İlçe Teşkilatı ile Genel Başkanımız Sn. Muharrem İnce'nin takdirleriyle hali hazırda 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nde Memleket Partisi Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayıyım.

Editör: Haber Merkezi