31 Mart seçimlerinin ardından belediye başkanlığı görevine gelen CHP Belediye Başkanı Şükrü Erdem, mazbatasını aldığı tarihten bu yana geçen sürede yapılanları anlattığı buluşma Muradiyesarnıç Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.Buluşmaya Belediye Başkan Yardıcısı Emine Argın'da katılım sağladı.

Yamanlı'da Rekor Kıran Lezzet Yamanlı'da Rekor Kıran Lezzet

İlçede faaliyet gösteren medya mensuplarının yeraldığı buluşma sohbet havasında geçti.

Zor bir göreve geldik

Başkan Erdem zor bir göreve talip olduğumuzu biliyorduk ama işin başına geçince mevcut tabloyu görünce, görevin çok daha zor olduğunu anladık ifadeleriyle başladığı konuşmasında, belediyenin ekonomik olarak kötü durumda olduğuna vurgu yaptı.

Personel sayısı adaletsizliği oluşturuyor

Belediye çalışan sayısının fazlalığına değinen Erdem, personel sayısındaki fazlalığın çalışma süreçlerinde adaletsizliğe neden olduğunu belirtirken, ödeme ve maaş zammı konusunda sıkıntıların yaşanmasının ilk sebebi olduğuna vurgu yaptı.

Bozbey ile iletişim halindeyiz

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile ilçe sorunlarını değerlendirdiğini belirten Erdem, ''Bozbey önümüzdeki günlerde ilçeye gelecek, yarım kalan işlerin tamamlanamsı için büyükşehir desteği şart, öncelikli ilçe olmak için çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz'' dedi.

Verdiğimiz sözleri tutacağız

Seçim öncesi verilen sözlerin hatırlatılması üzerine Erdem, ''verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz ama öncelik belediyenin bütçesini toparlamak olacak, bu işi en kısa zaman içinde tamamlayıp, eş zamanlı alt yapı çalışmlarını neticelendirmek istiyoruz'' dedi.

Editör: Haber Merkezi