Belediyeden Aşure İkramı Belediyeden Aşure İkramı

Gündem ve gündem dışı maddelerinin görüşüldüğü oturumun ardından meclis üyelerinin sorularına geçildi. Bir zamanlar ilçenin en önemli eğlence alanlarından biri olan Çağlayan Park'ın, bulunduğu alanın ışıklandırılmasıyla ilgili gelen talep üzerine, Başkan Kanar park alanına yapılacak olan Otizm Kafe'nin müjdesini verdi.

Başkan Kanar'' Çağlayan Park'ın bulunduğu alan için bir süredir üzerinde çalıştığımız Otizm Kafe projemiz var, projenin bir kaç gün önce ödeneği çıktı, bu alana otizmli vatandaşlarımız için bir kafe yapacağız. Kar amacı gütmeden, otizm ve down sendromlu çocukları topluma kazandırmak, onların sosyalleşmesini sağlamak ve onların eve kapalı olarak yaşamak zorunda olmadıklarını göstermek amacıyla hayata geçirilen bu proje olacak'' dedi.

Başkan Kanar bu projeyi ileride farklı bir boyuta taşımak istediğini belirterek'' Otizm ve down sendromlu çocukların ailelerinin en büyük korkusu'' Ben öldükten sonra evladıma kim bakacak'' düşüncesi. Bir sonraki proje olarak, bu çocuklarımızın eğitim, barınma, sağlık, rehberlik hizmeti alabileceği bir merkez kurmak olduğu belirten Kanar'' kafe projesinin ardından bu yaşam alanını ilçeye kazandırmak istiyoruz, bu çocuklar bizler için çok değerli, görev sürem boyunca onların hayatın içinde kalması için müdürlüklerimizle bir çok çalışma yaptık bundan sonrada bu çalışmalar devam edecek'' ifadelerini kullandı.

000

image00011-1

image00005-2

Editör: Haber Merkezi