CHP Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem ve CHP İlçe Başkanı Gökhan Demir'in sosyal medya hesaplarından paylaştıkları şehitlik alanı videosu ve sonrasında yaşananlar ilçe gündemine bomba gibi düştü.

Şükrü Erdem Şehitlik Alanının bakımsızlığından şikayet ederek, basın ekibiyle kayda aldığı görüntüleri sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

Şehitliğin tozlanan mermer sütunlarını, kahramanlık anıtının bulunduğu büstü, Lalaşahin Paşa Türbesi'ne yazılan yazıları ve etrafa saçılan içki şişelerini ifşa eden Erdem, ''Yani o zaman da gelmiştik. Perişan haldeydi. Şimdi de geldik, yine perişan halde!'' dedi. Durumun içler acısı olduğunu ifade CHP İlçe Başkanı Gökhan Demir ise, şehitlik alanına yazılan yazıları kastederek, ''İnsan bu yazıları siler ya!'' diyerek duruma tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaştığı gönderiyi, ''Bize özgürlüğümüzü kazandıran, dilimizi özgürce konuşmamızı, dinimizi özgürce yaşamamızı sağlayan ecdadımıza sahip çıkacağız! Çanakkale Zaferimizin 109. yılında bu tablo ile karşılaşmak bizi derinden etkiledi'' notuyla paylaştı.

Ülkü Ocakları duruma acilen müdahale etti

Ülkü Ocakları Mustafakemalpaşa Şubesi Başkanı Cengizhan Bedir'in talimatıyla harekete geçen ülkücü gençler, Şehitlik Alanını köşe bucak temizleyerek, Lalaşahin Paşa Türbesi'nin duvarlarına yazılan yazıları da beyaz boyalarla sildiler.

Whatsapp Image 2024 03 20 At 09.41.21

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Bedir, ''Biz büyüklerimizden ayıpları örtmeyi, kusurları kapatmayı öğrendik. Ülkü Ocakları mensupları olarak bu durumdan kendimizi sorumlu hissettik ve hemen harekete geçtik. Arkadaşlarımız sessiz sedasız üzerlerine düşen vazifeyi yerine getirdiler. Bu durum bizi bir yönüyle gerçekten çok üzmüştür. Keşke Sayın Şükrü Erdem, şehrin mülki idari amirlerini ve kolluk kuvvetlerini ilgilendiren bir konu hakkında ilgili kişi ve kurumları ifşa etmek yerine bize haber verseydi. Sosyal sorumluluk bilinciyle bu işi görev addeder, seve seve ayıpları kapatırdık. Çevreciliğin milliyetçilik olduğunu tüm Mustafakemalpaşalılara gösteren ülküdaşlarıma şehitliğimize sahip çıktıkları için şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

Whatsapp Image 2024 03 20 At 09.41.22 (1)

Teşekkürler Mustafakemalpaşa Teşekkürler Mustafakemalpaşa

Beygirci, ''Şehre ait hassas bir sorunu politikaya alet etmek büyük bir acziyettir!''  

Sosyal medya hesabından Şükrü Erdem'i eleştiren Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci ise, Erdem'in bu videoyu ülkücüleri vatandaşların gözünde küçük düşürmek adına kasıtlı olarak paylaştığını ima etti.

Erdem'in gezdiği her kıraathanede; Mustafakemalpaşa'ya dair projelerini, hayallerini, hedeflerini anlatmak yerine hamasete başvurduğunu, milli, manevi duyguları sömürdüğünü ve MHP'nin siyasi duruşuna atıflarda bulunduğunu özellikle belirten Beygirci, ''Bayrak, şehitlik ve mukaddesat üzerinden ucuz algı operasyonlarıyla klavye milliyetçiliği yapanların kim olduğunu bu millet çok iyi biliyor! İfşa aymazlığıyla şehre ait bir problemi politik bir zümreye mal etmek büyük bir acziyettir. Çözülmesi gereken bir sorun vardı, bu sorun hepimizi ilgilendiriyordu ve Ülkü Ocakları sessiz sedasız sorunu çözdü. 5 yılda bir fildişi kulelerinden çıkıp şehitlikte ancak hava alan bazıları yine karşıdan baktı, eleştirdi ve paçasını silkeleyip yoluna devam etti. Selahattin Demirtaş'a selam olsun diyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in desteklediği bazı maneviyat tacirleri bize milliyetçiliği öğretmeye kalkmasın. İki cihanda hesabını ödeyemezler!'' dedi.

''Demirtaş'a selam olsun!'' videosuna vatandaşlardan büyük tepki

Akabinde Beygirci, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in; 93 kez PKK propagandası yapmak, İstanbul'da yapılan bir nevruz kutlamasında terör örgütünü ve PKK'nın kurucusu Abdullah Öcalan'ı övmek suçundan uzun süredir hapishanede olan Selahattin Demirtaş'a selam söylediği bir video klibi takipçileriyle paylaştı.

Gözü yaşlı annelerin, ciğeri yanan babaların, dul kalan eşlerin ve yetim kalan çocukların görüntüleriyle sona eren video klibe vatandaşlar kınayan yorumlarıyla tepki gösterdi.

''Türkiye ağır yüktür!''

İlçemize adını veren Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu CHP'nin altı okundan birinin milliyetçilik olduğunu seçmenlere hatırlatan Beygirci, siyasi ikballeri uğruna bazı kimselerin Türkiye'nin en köklü siyasi yapılarından birini kandil ittifakına peşkeş çektiklerini ifade etti. Şehitlik Alanında Erdem'in her zamanki kibirli tavrıyla hamasete ve demogojiye başvurduğunu söyleyen Beygirci, paylaştığı video metninde, ''Türkiye ağır yüktür, adamın kemiğini çatırdatır! Siz mi mukaddes yüke hamalsınız? Alın ağa babalarınızı götürün şehitliğe! Kalbi kan ağlayan anaların yürek yangını hepinizi yakıp kül edecek...'' dedi.

Editör: Haber Merkezi