Başvuru nasıl yapılır?

Kurs merkezlerine kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adayları busmek.bursa.bel.tr adresindeki “Online Başvuru” kısmına tıklayarak başvuru yapabilirler.

Ön kayıt için kursiyerler, TC kimlik numaralarını girerek, ilgili tüm seçenekleri hatasız ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Bilgileri hatalı olan kursiyerlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca Merinos Yönetim Merkezi’nden veya 0 (224) 254 30 30 numaralı telefon ile eğitimler ve başvurular hakkında bilgi alınabilir.

Kontenjanı dolan bazı branşlarda (kurs bitiş tarihine göre) yeni gruplar açılacaktır.  

Mustafakemalpaşa'da Hangi Kurslar Açılacak

Mustafakemalpaşa BUSMEK Kurs Merkezi'nde Aerobik,Pilates,Step (Bayan),Akrilik Boya Resim, Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü), Dekoratif Ahşap Süsleme, Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama, Diksiyon, Geleneksel El Nakışları, Guaj Boya Resim, İleri Excel Geliştirme ve Uyum Eğitimi, İngilizce A1 Seviyesi, İngilizce B1 Seviyesi,Kadın Elbise Dikimi, Kadın Giysileri Dikimi, Keçe Aksesuarları Yapımı, Misinalı Takı Yapımı, Saça Geçici Ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri, Seramik Biçimlendirme, Sulu Boya Resim, Tığ Örgü Çanta Yapımı, Yabancılar İçin Türkçe Seviye A1, Yağlı Boya Resim, Yönetici Asistanı, YKS Sınavına Hazırlık Kursu-Eşit Ağırlık Dersleri, YKS Sınavına Hazırlık Kursu-Sayısal Dersleri, YKS Sınavına Hazırlık Kursu-Sözel Dersleri olamk üzere 24 farklı dalda toplam 41 kurs açılacak.

MUSTAFAKEMALPAŞA KURS MERKEZİ TÜM LİSTE:
busmek1
busmek2

Kurs kontenjanları, günleri ve diğer tüm detaylar için tıklayınız.

PAŞADER Kongreye Gidiyor PAŞADER Kongreye Gidiyor

Başvuruda dikkat edilecek hususlar

Bir aday, bir eğitim dönemi içerisinde en fazla 3 kursa gitme şansı bulunacak. İlk aşamada günü ve saatleri çakışmadığı sürece iki farklı branşa aynı anda gidilebilecek. İki branştan birisi bittiğinde üçüncüye başvurulabilecek. Ayrıca 2. ve 3. başvurular internetten değil, bizzat kurs merkezinden yaptırılabilecek.

Üçüncü başvuru; devam eden kursun bitiş tarihinden sonra başlayacak olan kursa yapılabilecek. (Örneğin; “İngilizce A1” kursuna başlayan bir kursiyer, devam eden kursunun bitiş tarihinden sonra başlayacak olan başka bir kursa da başvuru yapabilir.) Başvuru yaparken dersin başlangıç bitiş tarihine dikkat edilmesi gerekiyor. Her başvurunun, kursların başlangıç ve bitiş tarihleri çakışmayacak şekilde yapılması gerekiyor.

Kayıt esnasında tercih yaparken yaş ve cinsiyet durumuna göre sistem, adayları otomatik olarak yönlendirecek.

Başvuru sıralaması uygun olduğunda branş öğretmeni ile ön görüşme için adayın cep telefonuna SMS gönderilecek. SMS gönderildiği halde mesajda yer alan ön görüşme tarih ve saatinde ön görüşmeye katılmayanların kaydı otomatik iptal edilecektir.

Yeni dönem başlangıcı 1 Ekim’de

İstihdama yönelik mesleki teknik eğitimlerin yanı sıra, el sanatları, geleneksel Türk-İslam sanatları, bilişim teknolojileri, yabancı dil, kişisel gelişim gibi birçok farklı alanda eğitimler veren BUSMEK, 1 Ekim’de kapılarını kursiyerlere açacak.

Editör: Haber Merkezi