İklim değişikliğinin önlenmesi, kuraklık etkisine karşı kentin dirençli hale gelmesi su kaynaklarının konularında fikir üreterek projeler geliştiren Mustafakemalpaşa Belediyesi Çevre Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendisi, Mimar, Tasarımcı ve Bilgisayar İşletmeninden oluşan Yarını Koruyanlar Ekibi ‘Sürelim, Dönüştürelim, İklim Değişikliğini Önleyelim’ Projesi ile katılım sağladı.

Elektrik üreten bisiklet yolları yapımını içeren proje fikirleri ile ulaşımdan kaynaklı karbon salınımını azaltarak iklim değişikliğini önleme projesi, Jüri özel ödülüne layık görüldü. Proje katılımcılar tarafından inovatif, çevreci ve sürdürülebilir olarak değerlendirildi.

Çevre Haftası kapsamında düzenlenen yarışma ödülünü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Müdürü Ayşenur Ciğeroğlu teslim alarak Mustafakemalpaşa’yı gururlandırdı. 

Çevre dostu projeler ile doğa dostu belediyecilik bilinci oluşturan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’’ Çevre Haftasında böyle naçizane bir ödüle layık görülmenin onuru içerisindeyiz. Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz ile hayata geçirdiğimiz sayısız proje ile iklim değişikliğinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Tarım alanı olarak en büyük yüz ölçümüne sahip olduğumuz Mustafakemalpaşa’mızı korumaya devam edeceğiz. Bizleri bu kıymetli ödüle layık gören jürimize, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkürlerimi sunuyorum.’’ Dedi.

Başkan Kanar, Yarını Koruyanlar Ekibi Proje Lideri, Ayşenur Ciğeroğlu( Çevre Mühendisi) , Proje Üyesi Sinem Özkara (Mimar), Proje Üyesi Zeynep Bürde Yılmaz (Tasarımcı), Proje Üyesi Oğul ( Elektrik Elektronik Mühendisi), Proje Üyesi Erkan Filiz’e ( Bilgisayar İşletmeni) emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Vatandaş Silah Sesi Zannetti, Egzoz Sesi Çıktı Vatandaş Silah Sesi Zannetti, Egzoz Sesi Çıktı

168631450416863145091686314491