Karacabey ilçesinde oturan Derya ve Eray Aykan (28) çiftinin SMA Tip 2 hastası çocukları Göktuğ Aykan'ın hayata tutunabilmesi için gerçekleştirilen destek gecelerinden biri daha dün akşam Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları tarafından organize edilen geceye CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal,İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru ve yönetim kurulu üyeleri, bazı CHP ilçe başkanları, Saadet Partisi İlçe Başkanı Sönmez Duman, Demokrat Parti İlçe Başkanı Ahmet Kaymaz, Mustafakemalpaşalılar Derneği Başkanı Mustafa Gümüş, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Ökdem, Orta Mahalle Derneği Başkanı Ufuk Ay, muhtarlar ve çok sayıda hayırsever vatandaş katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Serda Tandoğan Kuru yaparken, ardından Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve  CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş söz aldı. Konuşmacılar mevcut iktidarın SMA hastası olan çocuklara sahip çıkmayarak onları kaderine bırakmasının bu ülkenin bir ayıbı olduğuna vurgu yaptılar.

Yardım gecesinde satılan sakızlar kısa süre içinde tüketilirken, Mustafakemalpaşalı esnafların geceye destek için verdiği ürünler çekiliş ile dağıtıldı.

Geceye katılan Göktuğ yaşadığı acılara rağmen etrafındakilere gülücük dağıttı.

image00050-1image00046-1image00048-1image00033-2image00023-1image00010-6image00002-8

İzinli Çıktığı İlk Akşam Yine Hırsızlık Yaptı İzinli Çıktığı İlk Akşam Yine Hırsızlık Yaptı

Editör: Haber Merkezi