Kuru meydanda bulunan kahvede yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Güllüce köyünün yaklaşık iki seneden beri mücadelesini verdiği bizlerin de içinde dahil olduğumuz büyük bir problemi var, bunu hepimiz biliyoruz bire bir de yaşıyoruz. Belediye meclis toplantılarında Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı ortağı olan partilerle beraber bu projenin başından beri karşısında olduğumuzu sizlerin huzurunda beyan etmek isterim.

 Tüm meclis toplantılarında bu olay gündeme geldiğinde çekimser falan değil diğer direk ret oyu kullanmış insanlarız, durum şu iktidar şunu yapmaya çalışıyor, Mustafakemalpaşa’ya gelecek projelerin önünü Millet İttifakı kesiyor, Cumhuriyet Halk Partisi kesmeye çalışıyor, İYİ Parti kesmeye çalışıyor diye bir algı yapmaya çalışıyorlar, tamamen asılsız bunu söyleyeyim, biz Mustafakemalpaşa’ya gelecek her türlü yatırma kucak açmaya, bedenlerimizi önüne sermeye hazırız, her ortamda söylüyoruz, bir yatırım yapılacaksa bu yatırım köyün senelerdir kullandığı bir arazi üzerine olmaz arkadaşlar bir yatırım yapılacaksa yapılacak olan yatırım merada tarım arazisinde olmaz arkadaşlar, bunun için kıraç bölgeler seçilir.Türkiye’nin dünyanın neresine giderseniz gidin bu işler kıraç bölgelerde olur . Daha ilerisine gideyim bahsedilen yerin hemen dibinde organize sanayi bölgemiz var eğer buraya bir yatırımcı getirmek isteyen iktidar var ise Türkiye’nin bir çok yerinde olduğu gibi parayla yer satmak değil, iş adamına yatırımcıya destek amaçlı ücretsiz yeri tahsis edersin iş adamıda seve seve gelir. Senin organize sanayi bölgende yatırımını yapar.

Sizleri kandırıyorlar, organize sanayi var ve bomboş koskoca organize sanayi bölgesinde beş bilemediniz altı tane fabrika çalışıyor. Binlerce metre kare boş arazi var niye fabrikalar gelmiyor biliyor musunuz yatırımcıya çok para çekiyorlar, sen yatırımcıyı teşvik et bakalım yatırımcıya gel kardeşim şu kadar metre kare yer veriyorum sana yap burada fabrikada şu kadar senede fabrikanı bitir şu kadar işçi ile çalış dersin. Sanayi bölgesi dolar da taşar da, şimdi neymiş yok lojistik bölgesi yapılacakmış yok bilmem ne yapılacakmış arkadaşlar köy halkının istemediği bir şeyi zorla devretmek olmaz, sayın Mehmet Kanar sana Güllüce köyü meydanından sesleniyorum, bu köylünün senelerden beri kullandığı bu araziyi satmaya hakkınız yok, yapmayın zararın neresinden dönerseniz kardır.

Bir zamanlar bir bakanımız vardı maliye bakanı, çıktı televizyonda milyonların gözünün içine bakarak şöyle bir cümle kurmuştu ‘’ne Türkiye be babamızın malı gibi satıyoruz satıyoruz bitmedi’’ satarak bu işler olmaz arkadaşlar satarak bu işler olmaz üç parça yerden bahsediyoruz. Tekrar söylüyorum 2931- 2932- 2933 nolu parseller bu parsellerin toplamı 52 dönüm yer topluyor. Sayın başkanım çok basit organize sanayi bölgesinde oluşturun gene beraber mecliste bizim de üstümüze bir şey düşüyorsa gelin mecliste hep beraber oturalım bir çalışma yapalım organize sanayi bölgesi dışında yerler,şimdi şöyle bunları söyleyince diyorlar ki organize sanayi bölgesi içinde 150 metre² 200 metre² yerler var o yüzden de yatırımcı küçük geliyor, tamam büyütelim parselleri büyütelim 150 metre kare değilde 500 metre kare çıkartalım 750 metre kare çıkartalım bunlar yapılabilir şeyler arkadaşlar. Bu işin manidar tarafı şudur, seçimlere altı ay kala bu projenin ihaleye çıkması satılması, inşaatın başlaması, inşaatın bitmesi sizce altı ayda bitecek bir projemi, altı ayda bitmeyecek bir proje için Güllüce köyünün 52 dönüm arazinin satışına karşıyız arkadaşlar karşıyız açık ve net, eğer kendinize güveniyorsanız altı ay sonra seçim var, madem elinizde böyle bir proje var ve biz o projeyi yapacağız diye diretiyorsunuz, Güllüce köyüne geldiğinizde, Cumhur İttifakına sesleniyorum aynı benim oturduğum yere gelip biz buraya babamızın malı gibi satacağız seçimden sonra da burayı yapacağız deyinde  görelim.

 Ben de sizin kardeşiniz olarak eğer bu kadar mücadeleye rağmen Güllüce köyü meydanına geldiklerinde biz burayı babamızın malı gibi satacağız dediklerinde o sandıktan AK Parti’ye oy çıkartıyorsanız eğer sizde şu kadar hakkım varsa hakkımı helal etmiyorum.

Yeni Yerine Çok Yakıştı Yeni Yerine Çok Yakıştı

Bu topraklar size dedelerimizden, babalarınızdan kaldı hep beraber bu topraklara sahip çıkacağız’’ dedi.

Editör: Haber Merkezi