Kurban Bayramı Etkinliklerle  Dolu, Nerede Ne Var? Kurban Bayramı Etkinliklerle Dolu, Nerede Ne Var?

31 Mart seçimlerinde belediye  başkan aday adayı olmak için istifa eden Serda Tandoğan Kuru'nun yerine, yönetim tarafından Anıl Cengiz getirilmişti. Anıl Cengiz'in göreve gelmesinden kısa bir süre sonra ve seçime bir ay kala, Bursa İl Başkanlığı ani bir kararla görevi mevcut başkan Gökhan Demir'e vermişti.

Gökhan Demir önderliğinde eski spor bakanı Şükrü Erdem ile seçime giren CHP seçimden zaferle ayrılıp, 47 yıl sonra Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığını kazanmıştı.

CHP İlçe örgütü şimdi atama yoluyla gelen başkan ve yönetimin genel kurula gidip gitmeyeceğini konuşurken, CHP kulislerinde olası seçimde kimlerin aday olacağı konuşuluyor.

Parti içinde bir kesim genel kurula gidilmesinin tüzük gereği olduğunu belirtirken, Bursa İl Başkanlığı ise her hangi bir seçim olmadan mevcut başkan Gökhan Demir'in göreve devam etmesini istiyor.

Başkan Adayları Nabız Yokluyor

Kongrenin olup olmayacağının önünüzdeki günlerde netleşeceği CHP'de, olası kongrede adaylık için ismi geçen başkan adayları parti içinde nabız yokluyor. Mevcut delege yapısının Serda Tandoğan Kuru döneminde oluşturulması nedeniyle adaylar temkinli davranırken, henüz ismi başkanlık için geçen adaylardan bir açıklama gelmedi.

CHP kulislerinde ise Meclis Üyesi Bülent Tunca ve geçmiş dönem ilçe başkanlarından Vahit Girgin'in ismi adaylık için konuşulan isimlerin başında geliyor.

Editör: Haber Merkezi