Belediye Düğün Salonunda bugün yapılan kongrede kullanılan 168 oydan 164 nü alan Kuru yeniden başkan seçildi.
Kongre öncesi adaylık açıklaması yapan Necati Yentürk yaptığı konuşmanın ardından adaylıktan çekildi.
Saat 14:00 te başlayan oy kullanma işlemi saat 17:00 de sona ererken mavi liste ile seçime katılan Kuru güven tazeledi.

Divan kurulunun seçilmesinin ardından kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Okunan faaliyet ve mali raporlar  oy birliğiyle kabul edildi.Ardından kürsüye gelen başkan Kuru delegelere teşekkür ederken, pandemi nedeniyle çok kötü bir süreç yaşadıklarını arkasından gelen deprem ile büyük bir felaket yaşayan ülkenin toparlanmadan gittiği seçimde kaybettiklerini belirtti.

CHP Bayramlaşma Programında Bir Araya Geldi CHP Bayramlaşma Programında Bir Araya Geldi

Kuru'' Şununlu avutuyoruz kendimizi Bursa 1. Bölgede 17 ilçe arasında oyunu tek arttıran Mustafakemalpaşa oldu, bu bir başarımı kesinlikle değil. Buradan kadın kollarıma özellikle teşekkür etmek istiyorum, muhteşem çalıştılar hane hane gezdiler ÖBEK çalışmasında.Aile destek sigortasında Bursa genelinde birinci oldular, 35000 hane var bunların 9640 tanesine birebir girildi.Bne asla masa başı ilçe başkanlığı tavsip etmedim siyaset sokakta yapılır, bende bunu çok iyi yaptığımı düşünüyorum.Buradan siyasi konuşma yapmak istemiyorum ikinci bölümde siyasette konuşuruz'' ifadelerini kullandı.

Kuru'nun konuşmasının ardından söz alan eski ilçe başkanlarından Vahit Girgi, divan başkanı Orhan Sarıbal'ın uyarısına rağmen faaliyet ve mali rapor hakkında görüş belirtmek yerine Serda Tandoğan Kuru'nun yönetimini eleştirirerek mevcut yönetim anlayışının partide ayrışmalara ve uzaklaşmalara neden olduğunu belirtti.

Girgin'' Benim bu partide 50 yılım doldu, belediye başkanlığı hariç tüm görevlerde bulundum bu yüzden konuşma hakkım olduğunu düşünüyorum. Mevcut ilçe başkanı ''dinozorlar'' tabiri ile bizlere büyük hakaret etmiştir. Bizler bu partinin ileriye gitmesi için çok çalıştık. Genel siyaseti eleştiren Kuru, maalesef ilçe belediyesine yönelik hiç bir eleştiride bulunmuyor'' ifadelerini kullandı.

Girgin'in konuşmasının ardından söz isteyen eski vekil Mehmet Küçükaşık'ın talebi ise dilek ve temelliler bölümünde bu talebinizi iletmeniz gerekiyor denerek divan kurulu tarafından talebi değerlendirilmedi.

Diğer başkan adayı Niyazi Yentürk ise seçim için liste yapmadığını belirterek başkan seçilmesi durumunda mevcut yönetim listesiyle uyumlu bir şekilde çalışacğı belirtti. Yentürk yaptığı konuşmada CHP ilçe teşkilatının sahipsiz olmadığını göstermek için aday olduğunu belirtti.

WhatsApp Image 2023-08-10 at 19.26.12

IMG_4938IMG_4936IMG_4934IMG_4933IMG_4931

Editör: Haber Merkezi