Hem ailelerin hem de öğrencilerin heyecanla beklediği LGS ye sayılı günler kaldı. Öğrencileri yarış atına çeviren eğitim sisteminin en kritik virajlarından biri olan LGS, 2 Haziran Pazar günü yapılacak.

Bir yılı aşkın süredir sınav için hazırlıklarını yapan 8. sınıf öğrencileri hayallerindeki okul için iki oturumdan oluşan sınavda doğru cevabı bulmaya çalışacak.

17000'e yakın öğrencinin eğitim gördüğü Mustafakemalpaşa'da, 1212 8. sınıf öğrencisi sınava girecek.Mustafakemalpaşa'da 5 okulda yapılacak olan sınavda 149 personel görev alacak.

2024 LGS sınavı 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak. Birinci oturum saat 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacak. Sınav Kız İmam Hatip Lisesi , Erkek İmam Hatip Lisesi , Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu  , Mustafakemalpaşa Ortaokulu ve Lalaşahinpaşa Ortaokulu'nda yapılacak.

SINAV KAÇ DAKİKA, KAÇ SORU?

Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 75 dakika süre verilecek.

İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 80 dakika süre verilecek. Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek.

Kurban Bayramı Etkinliklerle  Dolu, Nerede Ne Var? Kurban Bayramı Etkinliklerle Dolu, Nerede Ne Var?

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

Editör: Haber Merkezi