Beygirci mesajında, “Huzur ve bereketin müjdecisi Ramazan-ı Şerif’e bir kez daha kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. İlk teravih namazlarımızı kılıp, ardından sahura kalkarak, ilk oruçlarımıza niyet edeceğiz” dedi.

''Ramazan, kalplere huzur getirecek''

Filistin ve Doğu Türkistan başta olmak üzere İslam coğrafyasında yaşanan acılar nedeniyle Ramazan ayına buruk girildiğini ifade eden Beygirci, “İslam coğrafyasında yaşanan haksız zulümler, yaşadığımız deprem ve sel afetleriyle adeta mahzun olan gönüllerimiz, yüreklerimiz, Ramazan ayının bereketiyle, inşallah esenliğe kavuşacak. Tarifsiz acılar yaşadığımız, zor ve sıkıntılı günlerden geçtiğimiz günlerde Ramazan, bizlere inşallah sağlık ve huzur getirecektir” diye konuştu.

''Ey Şehr-i Rahmet, Hoş Geldin''

Genç Başkan Adayı Beygirci, On Bir Ayın Sultanı Ramazan ayının, birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışma ayı olduğun vurgu yaparak, “Ramazan, omuz omuza kılacağımız namazlarla daralan ruhlarımızın feraha kavuşacağı aydır.  Ramazan, zekât ve fitrelerimizle, sadakalarımızla nice kardeşlik köprülerinin kurulacağı aydır. Bu inançla diyoruz ki; Ey şehr-i rahmet hoş geldin! Ey şehr-i Ramazan hoş geldin.” ifadelerini kullandı.

Beygirci, mesajında şunları söyledi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Cenab-ı Allah ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve beraberlik içinde Kadir Gecesi’ne ve Ramazan Bayramı'na kavuştursun. Hayırlı Ramazanlar.”

Meclis Şükrü Erdem Başkanlığında İlk Kez Toplanacak Meclis Şükrü Erdem Başkanlığında İlk Kez Toplanacak

Whatsapp Image 2024 03 10 At 20.26.46

Editör: Haber Merkezi