Tek adaylı olarak girilen kongrede İsmail Hakkı Ceyhan ve yönetim kurulu ekibi 4 yıl daha göreve gelmiş oldu.

Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi Sosyal Tesisleri'nde yapılan kongrede Güllüce Mahallesi'nde yapımı düşünülen proje kongrenin önüne geçti.

Saat 11:00 da başlayacağı belirtilen kongre, yaklaşık bir saat gecikmeli olarak başladı. Kongreye Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı İsa Söğüt, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Sedat Sevim, siyasi parti ve STK temsilcileri ve üyeler katılım sağladı.

Erhan Onar'ın divan başkanlığı yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Açılış konuşması için kürsüye gelen Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Ceyhan, dört yıl göreve geldiklerinde hızlı bir başlangıç yaptıklarını fakat dünya genelinde yaşanan pandemi süreci ve sanayi içinde başlayan altyapı çalışmalarının istediklerini tam ortaya koymalarına engel olduğunu, buna rağmen önemli işlere imza atıldığını belirtti.

Whatsapp Image 2024 02 17 At 21.21.32 (2)

5 Gündür Yaşam Mücadelesi Veriyordu 5 Gündür Yaşam Mücadelesi Veriyordu

Kanar'ın Konuşmasının Ardından Konu Güllüce

Divan başkanı Erhan Onar'ın söz hakkı verdiği Başkan Kanar, görev süreci boyunca sanayi içinde yapılan çalışmaları anlatırken, Sanayi Camii önünde bulunan alanın altyapı birleşim noktası olduğunu belirterek burada yapılacak çalışmanın son bulmasıyla üst yapı çalışmalarınında tamamlanacağını belirtti.

Başkan Kanar’ın konuşmasının ardından, Küçük Sanayi Yapı Kooperatifi eski başkanı Şeref Erdoğan , salonda bulunan belediye başkan adaylarının Güllüce Mahallesi’nde bulunan arazi hakkında ne gibi projeleri olduğunu anlatmasını istemesiyle başlayan tartışmalar salonun geneline yansıdı.

Divan kurulu başkanı Onar, konunun seçimle ilgisinin olmadığını belirtsede, Başkan Kanar isminin geçmesi nedeniyle söz hakkı istedi.

Cevap hakkı için yeniden kürsüye gelen Kanar, Güllüce Mahallesi’nde bulunan arazi üzerine düşünülen proje hakkında, bilgi sahibi olunmadan yapılan yorum ve açıklamaların kabul edilir olmadığını belirtti.

Whatsapp Image 2024 02 17 At 21.21.32 (1)

Başkan Kanar, ilgili alan için oda başkanlarının yer aldığı bir toplantı yapıldığını, buarada sadece bir oda başkanı hariç tün başkanların projeye olur verdiğini hatırlattığı konuşmasında, sosyal medyada paylaşılan ile yapılması düşünülen projenin hiç alakası yok. Bizim hazırladığımız taslakta ön alanda sanayi dükkanları varken arka bölüm lojistik depoları için ayrılmıştı. O alandan geçen yüksek gerilim hattının yeri değiştirildi. Alanda bulunan kavşak, sosyal medyada yayınlanan planda yok, nasıl yapacaksınız bunları, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz’’ dedi.

Karşılıklı konuşmalar ile geçen tartışmanın ardından, oylamaya geçildi. Bazı üyelere 4 yıl görev süresinin 2 yıla düşürülmesi için talepte bulunurken, yapılan oylama ile 17 ye 13 oyla  bu talep reddedilerek, İsmail Hakkı Ceyhan ve yönetimi 4 yıl daha göreve getirilmiş oldu.

Whatsapp Image 2024 02 17 At 21.21.33 (1)

İsmail Hakkı Ceyhan başkanlığında kuruluna yönetim kurulunda şu isimler yer aldı;

Ali Karaabalı, Ahmet Açıkgöz, Erol Elbirlik , Gökhan Deniz, Mustafa Boz, ve Taner Özten

Denetleme Kurulu

Ali Korulu, Çetin Okdemir ve Yusuf Kınay

Editör: Haber Merkezi