Safir Restaruant'ta gerçekleşen kahvaltı programında AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Turgut, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Yiğit Alp Yıldırım, Tanıtım ve Medya Başkanı Ali Tekin ve ilçede faaliyet gösteren bazı basın mensupları yer aldı.

Komşu İlçeye Kent Lokantası Komşu İlçeye Kent Lokantası

Başkan Mutlu Turgut yeni yönetimin oluşmasının ardından hızlı bir başlangıç yaptığını belirtirken, vatandaş ve yönetim arasındaki köprünün basın olduğuna vurgu yaptı.

Yönetim kurulu oluşturulurken özenli bir çalışma yapıldığına dikkat çeken Turgut gerek özveri, gerekse yetkinlik anlamında güçlü bir kadro oluşturduklarını belirtti.

Kent konseyi oluşacak

Mustafakemalpaşa'nın ihtiyaçlarının yada yaşanan sorunları çözümü için ortak aklılda buluşulması gerektiğine değinen Turgut,ilçedeki kurumlar ve çalışmalarla ilgili olarak 7’şer kişilik çözüm odaklı kent konseyi kurulacağını, bu komissyonlarda yönetim içindeki yöneticiler ve oluşan durum hakkında bilgi sahibi olan vatandaşlarında yeralacağını belirtti.

Alt yapı çalışmaları

Bir önceki dönem yönetim tarafından başlatılan çalışmalar ve şu an ilçenin bir çok bölgesinde devam eden altyapı çalışmalarının da ele alındığı görüşmede, yapılan alt yapı çalışmasının ilçenin ilk önceliği olduğu belirtildi.

Üretim ve turizmde projeler

Mustafakemalpaşa'nın sahip olduğu değerler kapsamında önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Turgut, gittikleri her yerde üretime değer katacak projelere yöneleceklerini belirtirken, başta Suuçtu ve Tümbüldek olmak üzere turizm seferberliği başlatacaklarını belirtti.

Yerel seçim heyecanı başladı

31 Mart 2024 yerel seçiminin startının verilmesiyle birlikte, AK Parti'de heyecanlı bir bekleyişin başladığı belirten Turgut,Mustafakemalpaşa'yı yönetmeye aday olacakları parti binasına davet ederken, 9-17 Kasım tarihleri arasında Belediye Başkan Aday Adayı, 9 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında ise Belediye Meclis üyeliği için başvuru tarihleri olduğunu hatırlattı.

Editör: Haber Merkezi