Bursa spor kamuoyunu bir süredir meşgul eden ve sonucu merakla beklenen  Karacabey Belediyespor’un satış süreci sonuçlandı.

TFF 3 Lig ekiplerin Bursa Yıldırım Spor'un sahibi Ekrem Senal,TFF 2 Li'de mücadele eden Karacabey Belediyespor’un yüzde 51’lik hissesini satın aldı. Başkan Ekrem Senal ile TECO’nun sahibi Sarp Yalçınkaya’nın  Pazartesi günü resmi imzayı atması bekleniyor.

Şimdi Gözler Bursa Yıldırım Spor'a Çevrildi

Başkanı olduğu Bursa Yıldırım Spor'un üst liglerde oynama rüyasını sürekli dile getiren başkan Senal yaptığı yatırımlara rağmen bir üst lige çıkamamıştı. Yapılan satın alma anlaşması ile bu hedefe ulaşacak olan Senal'ın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Osmangazi Caddesi'nde Feci Kaza Osmangazi Caddesi'nde Feci Kaza

İki takımın maddi olarak büyük bir yük oluşturacağı baz alınarak, başkan Senal'ın Bursa Yıldırım Spor'u satabileceği konuşulan konuların başında geliyor.

Geçtiğimiz sezonlarda Mustafakemalpaşaspor Belediye'nin satın almak istediği Bursa Yıldırım Spor için bir araya gelinmiş fakat fiyat konusunda anlaşılamamıştı. Senal'ın Karacabey Belediyespor’un yüzde 51’lik hissesini satın alacağının basına sızmasının ardından Mustafakemalpaşaspor Belediye için tekrar bir satın alma durumunun ortaya çıkması ilçe spor camiası ve taraftarlar arasında heyecan uyandırdı.

Bu konuda Mustafakemalpaşaspor Belediye tarafından resmi bir açıklama yapılmazken, ilerleyen günlerde tarafların biraraya gelebileceği konuşuluyor.

Editör: Haber Merkezi