İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, yerel ve ulusal düzeyde eğitim alanında yapılabilecek politikalar üzerine görüş alışverişinde bulunmak için sahaya indi.
Programın ilk aşamasında Ağrı, Tokat, Artvin, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Mardin, Sivas, Şırnak, Tunceli ve Van ile ilçelerine ziyaretlerde bulunularak, temaslar gerçekleştirildi. 
Genel müdürler ve daire başkanları il/ilçe yöneticileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantılarda yönetici ve öğretmenlerin görüşleri ve önerilerinin alınmasının yanı sıra eğitim-öğretime ilişkin yürütülen faaliyetler değerlendirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna Yusuf Tekin’in oturmasının ardından her ayın ilk Cumartesi günü farklı illerde Öğretmenler Odası Buluşmaları düzenlenmeye başlamış ve bu toplantılarda Bakan Tekin, öğretmenler ile birebir temas kurmuştu.
MEB’in 81 il için düzenleyeceği istişare buluşmalarının, Öğretmenler Odası Toplantılarında alınan kararlara bağlı değişiklikler ve nasıl bir politika izlenildiğinin doğrudan eğitimcilere ifade edilmesi olarak yorumlanıyor.
Bu kapsamda MEB heyetinin önümüzdeki günlerde Bursa merkezden başlayarak Mustafakemalpaşa dahil tüm ilçeleri ziyaret etmesi bekleniyor.
Bakanlığın il ve ilçelerde gerçekleştirmiş olduğu toplantılara istinaden yapmış olduğu açıklama şu şekilde;
"Sayın Bakanımızın talimatları ile 81 il ve ilçelerinde eğitim kurumlarımızı ziyaret için yola çıktık. Sayın Bakanımız, sahanın sesine kulak vererek öğretmenlerimizin fikirlerini almayı önceliyor. Oluşturulan eğitim politikaları, alınan geri bildirimlerle daha güçlü ve daha kararlı uygulanabilecek. Bu doğrultuda ziyaretlerimiz devam edecek." ifadeleri yer aldı.

Editör: Haber Merkezi