31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi öncesi Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi son toplantısını saat 15.00 da başlayan oturum ile yaptı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar'ın başkanlığında yapılan toplantının son oturum olması nedeniyle her hangi bir gündem maddesi görüşülmedi.

Yapılan yoklamanın ardından Başkan Kanar oturumu kapatırken, ilk sözü kendi aldı.

100 yıllık Mustafakemalpaşa Belediyesinin en uyumlu meclis gurubunun 5 yıl boyunca görev yaptığını belirten Kanar sözlerine şöyle devam etti'' 5 yıllık görev süremizin ardından anlımızın akıyla, tertemiz buradan çıkmayı nasip etti, nasıl tertemiz çıktığımızı hem sayıştay hem de hukuki raporlarla aldık.

Güllüce'de Şampiyon Göbel Güllüce'de Şampiyon Göbel

Değerli arkadaşlar son 100 yılda yaşanan en büyük felaketi, pandemiyi gördük, depremleri gördük, finansal saldırıları gördük, hiç rahat bir zaman geçirmedik, gerek ülke bazında, gerekse küresel bazda, elhamdülillah alnımız akıyla bu süreçten çıktık.

Altyapı Büyük Cesaret

Kimsenin cesaret edemediği, laf yemekten korktuğu ama söz verdiğimiz içme suyu projesini hayata geçirmek istedik. Baktık ki 100 litre olarak giren 35 litre olarak çıkıyor %65 kayıp kaçak var bu Türkiye'nin en büyük kayıp kaçak oranı.Kazınca gördük, söz vermediğimiz halde kanalizasyon alt yapı bitmiş, borular erimiş kanalizasyon direk toprağa karışıyor,onun yanında zaten yağmur suyu altyapısı yok, her şeyi göze alarak bağıra bağıra çağıra çağıra büyükşehir belediye başkanından 3 projeyi aldık.

Şuan bu projelerde yüzde seksene geldik, bazıları yüzde yirmi dese de resmi belgelerle ispatı var projenin %80 i bitmiş durumda.

İşte Gerçek Belediyecilik

Benimde mensubu olduğum AK Parti'nin bahsettiği gerçek belediyecilik işte bu, altyapı diyorsanız altyapı, sosyal belediyecilik diyorsanız, Gençlik Merkezi var, ulaşım diyorsanız 3. köprü bitti.

Sosyal Tesis faaliyette, Suuçtu'ya ring yolu yaptırdık, rahat rahat gidip gelebiliyor sunuz. Hala açmadığımız 76 dönüm Millet Bahçemiz var, GES var iki yılda kendini amorti etti, 4 yıldır faaliyette olan ama resmi açılış yapmadığımız Aşevimiz var bunlar hep gerçek belediyeciliktir.

Bu yapılanlar hepimizin projesi, beraber yaptık ben 100. yıl meclisinin başkanı olarak sizlerle birlikte alnımızın akıyla bu işin içinden çıktık.

Kim gelirse gelsin o bizim belediye başkanımız olacak ve daha büyük projeler hayata geçecek. Biz bu ilçeye sahip çıktık, bize de sahip çıktılar biz bunları anketlerde gördük ama siyasi karardır, Allah hepimizin yolunu açık etsin.

Görev süremiz bitiyor diye gelip bize ağlayanlar var Allah onlardan razı olsun,kolay değil 5 senede çok büyük projeler yaptık, Akar sahasını görüyorsunuz, Amfi Tiyatro vardı kullanılmayan, şimdi yanında halı sahası var, bir projem vardı orada tepeye panoromik restoran, benden sonra gelecek başkan yapsın yardımcı olurum proje için o zaman orası çok başka bir hal alır.

Çağlayan Park'a yapılan otizm kafe bitti, açılış yapılacak, kendi aramızda bir açılış yaparak hizmete başlayacak, otizm evlatlarımızın çalıştığı zaman geçirdikleri bir yer olacak Çağlayan Park.

Nasıl Aldık Nasıl Bırakıyoruz

Görev süremiz boyunca sordunuz belediye durumu nedir diye, görevi devralan görecek ama bizde bir canlı yayında nasıl aldık nasıl bırakıyoruz bunları paylaşacağız.

Hakkınızı Helal Edin

Zaman zaman tartıştık, heyecanlı anlar yaşadık hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum, benden yana helal olsun, çalışma arkadaşlarım, canla başla mücadele ettiler, benden yana hakkım helal sizlerde helal edin. Benden sonra kim olursa başkan hep yanında olurum, daha büyük projeler yapsın destek olacağımı belirtmek isterim'' ifadelerini kullandı.

Başkan Kanar'ın konuşmasının ardından CHP grubu adına Bülent Tunca, İYİ Parti adına İsa Söğüt, MHP Grubu adına Mahmut Gök ve Hasan Büyükakmanlar söz alarak  yıllık süreç hakkındaki fikirlerini beyan ederken, başarılı bir meclis grubu olarak çalışmalarını yaptıklarını ifade ettiler.

Meclisin son toplantısı meclis salonu ve belediye binası önünde toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 18.04.51

Editör: Haber Merkezi