Mustafakemalpaşa Hamidiye Mahallesi'nde ikamet eden 19 yaşındaki Mehmetcan Şenol Nörofibrmatozis tip 1(NF), Kifoz (Kamburluk), Skolyoz (Omurga Eğriliği) hastalıklarıyla mücadele ediyor.

Hastalığın tedavisi için 7 ameliyat geçiren Mehmetcan son ameliyatın ardından geçirdiği komplikasyondan dolayı artık yürüyemiyor.Belden aşağısında his olmasına rağmen hareket kaybı yaşayan Mehmetcan aynı zamanda omurga eğriliğinden dolayı nefes darlığı çekiyor.Omurga eğriliğinin akciğere baskı yapması nedeniyle, omurga içinde bulunan sinirler sıkışıyor, bu yüzden zaten zor bir hayat yaşayan Mehmetcan şimdi hem yürüyemiyor hemde nefes almakta zorlanıyor.

Başkan Erdem'in Kurban Bayramı Mesajı Başkan Erdem'in Kurban Bayramı Mesajı

Tedavi İçin 320 bin TL Lazım

İstanbul İstinye Üniversitesi'nde tedavisi Prof. Dr. Çağatay Öztürk tarafından yapılan Mehmetcan'ın yürüyebilmesi ve sağlıklı nefes alabilmesi için bir umut daha var. Fakat bunun için 320 TL ye ihtiyacı olan aile çözüm bulmakta zorlanıyor. Daha önceki ameliyatları hayırsever vatandaşların destekleriyle gerçekleşen Mehmetcan birkez daha kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Skolyoz revize ameliyatı için gerekli olan 320 bin TL nin bulunması durumunda omurgadaki eğrilik düzeltilerek, Mehmetcan'ın tekrar yürümesi sağlanabilecek.

Whatsapp Image 2024 05 25 At 19.46.21

Editör: Haber Merkezi