Kaza saat 08:45 sularında kırsal Melik Mahallesi girişinde bulunan köprüye yakın yerde meydana geldi. B.U (38) hakimiyetindeki Hacıahmet Tarım Kalkınma Kooperatifi'ne ait 16 SK 450 plakalı süt toplama aracı ile N,K(58) kontrolündeki  16 GS 177 plakalı kamyonun karıştığı kazada, süt toplama aracında bulunan Fatma Topal(54) olay yerinde hayatını kaybederken, aynı araçta bulunan Mehmet Yılmaz(81), Huriye Zeytun(77) ve süt toplama aracı şöförü B.U kazadan yaralı olarak, Ali Nizam (78), Ahmet Nizam(43) ise hafif yaralı olarak kurtuldu.

Kaza yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevkedilirken, yaralılar ve vefat eden Fatma Topal sıkıştığı yerden itfaiye ekiplerince çıkarıldı. Yaralılara ilk müdahale Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'nde yapılırken, durumları ağır olan Mehmet Yılmaz ve Huriye Zeytun Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakülktesine sevkedildi.

MHP İlçe Teşkilatından Karadeniz Derneğine Ziyaret MHP İlçe Teşkilatından Karadeniz Derneğine Ziyaret

Kazada yaralanan Mehmet Yılmaz'ın Alacaat Mahallesinde olduğu öğrenilirken, diğer 5 kişinin ise Hacıahmet Mahallesi'nden olduğu öğrenildi.

Kamyon sürücü jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınırken kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.Kazayı duyan mahalle sakinleri ve yakınları hastaneye akın etti.

vbmnnnnm

20231011_112349

Editör: Haber Merkezi