Bursa Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu’nda (BUÜMYO) eğitimlerini tamamlayan 29. dönem mezunları, diploma heyecanı yaşadı.
MYO’nun İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Pazarlama, Gıda Teknolojisi, Organik Tarım ve Tohumculuk Teknolojisi programlarından mezun olan 61 öğrenci, kep attı.

Mezuniyet töreninde konuşan UÜ. MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Öz, mezun öğrencilere vicdan ve akıl yolundan ayrılmamaları konusunda tavsiyede bulunurken; “2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılını tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Evlatlarımızı, büyük özenle ve emekle yetiştirerek hayat mücadelesine güçlü bireyler olarak yolcu ediyoruz” dedi.
Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek Okulu’nun 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Mezuniyet Töreni, saat 11.00’da MYO Yerleşkesinde yapıldı.

Programa Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar,Cumhuriyet Başsavcısı Yusuf Canik,MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Çağatan Taşkın, Rektör Yardımcısı Prof. DR. İrfan Kırıştıoğlu, İlçe Protokolü, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Yeni Yerine Çok Yakıştı Yeni Yerine Çok Yakıştı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından mezun öğrenciler adına konuşma yapmak için Suriye'den ülkemize gelen ve eğitimini 4 üzerinden 3,95 not ortalamasıyla tamamlayarak okul birincisi olan Gıda Teknolojileri Bölümü öğrencisi Nur Alfarike yaptı.

Alfarike konuşmasında yaşanan savaş nedeniyle ülkesinden ayrılarak Türkiye'ye geldiğini, zor günler yaşadıklarına vurgu yaparak ''bu zor zamanlarımızda bizlere kucak açan Türkiye Cumhuriyetine sizin huzurunuzda teşekkür ederim, bize sahip çıkıp kucakdınız'' ifadelerini kullandı.

Alfarike'nin konuşmasının ardından kürsüye gelen okul müdürü Prof.Dr. Mehmet Öz sahip olduğu özellikler ile okullarının diğer MYO'larına göre çok avantajlı olduğunu belirterek başta bu imkanları sağlayan belediye Başkanı Mehmet Kanar olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasında, buradan mezun olan öğrencilere iş olanağı sunulduğunu belirtti.

Konuşmasının yapmak için kürsüye gelen Mehmet Kanar ise daha önceden hazırlanmışl konuşma metninin Alfarike'nin konuşmasının ardından anlamını yitirdiğini belirterek, ''işte Türkiye böyle bir ülke oldu, dünyaya yön veren mazlumun yanında olan onlara kuçak açan bir ülke oldu. Ne mutlu ki bizlere böyle büyük bir devletin bireyleriz'' ifalerini kullandı.

UÜ Rektör Yarımcısı Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu ve MEYOK Koordinatörü Prof. Dr. Çağatan Taşkın  konuşmalarında, tavsiyelerde bulundukları mezun öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

Dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerin verildiği tören, mezunlara onur ve anı belgelerinin verilmesinin ardından öğrencilerin havaya kep atmasıyla sona erdi.

IMG_4171IMG_4164IMG_4156IMG_4154IMG_4149IMG_4148IMG_4141IMG_4134IMG_4129IMG_4122IMG_4115IMG_4112IMG_4105IMG_4095

Editör: Haber Merkezi