31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimler öncesi siyasi partilerde belediye meclis üyelikleri için aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi listesinden meclise girmek isteyen adaylar arasına iş insanı Murat Dönmez'de ismini yazdırdı. İlçe başkanlığı binasını ziyaret ederek dosyasını teslim eden Dönmez, her seferinde Bursa merkeze uzak olduğu dile getirilen Mustafakemalpaşa'ya hizmet yolunu açacaklarını ifade etti.

Başvurunun ardından bir açıklama yapan Dönmez şu ifadeleri kullandı'' Bir Mustafakemalpaşa sevdalısı olarak Bursa merkezden ilçemizi uzun süre izleme şansımız oldu. Yaptığım izlenimler sonunda şu fikre varmak hiçte zor olmadı, Mustafakemalpaşa aslından Bursa merkeze uzak olan bir yer değil, sadece uzak bırakılmış bir yer, şuan ilçeye hizmet için çalışma yaptığını belirten kesim aslında bu ilçeye ihanet ediyor. Eksikleri bilmelerine rağmen ilçenin gelişimini engellemeye çalışan bir siyasi oluşum var. İşte bu durumu izlemledikten sonra,  müdahale etmenin zamanı geldiğini düşünerek göreve talip olduk, amacımız bir koltuk edinmek değil, ilçeyi hakettiği yere getirmek, bunun içinde hangi sıfatla olursa olsun adıyla gurur duyduğum ilçeme hizmet etmeye devam edeceğim'' dedi.

Başkan Erdem ''Baba Ailenin Temel Direğidir'' Başkan Erdem ''Baba Ailenin Temel Direğidir''

Murat Dönmez Kimdir?

Murat Dönmez 1976 yılında Kapaklıoluk köyünde doğdu.Evli ve 3 çocuk babası olan Dönmez orta derecede İngilizce biliyor.Etrafında girişimci kişiliği ile tanınan Murat Dönmez 20 yıldır Bursa merkezde kalıp tasarım üzerine faaliyet gösteren kendine ait işletmesinde hizmet veriyor.Sanayici kimliğinin yanında doğduğu yer olan Kapaklıoluk'ta  aromatik bitki yetiştiriciliği yapan Murat Dönmez, önceki dönem Mustafakemalpaşalılar Derneği'nde ARGE başkanlığı görevini yürüttü.

Spora olan tutkusundan hiç bir zaman vazgeçmeyen Dönmez,Çirişhane Spor'da yöneticilik ve kulüp başkanlığı yaptı.Dönmez Bursa Merkezde faaliyet gösteren bir çok dernekte de aktif görev aldı, bu derneklerden bazıları Zeki Müren Kültür Sanat Yaşatma Derneği, Bursa Moda Günleri Kurucusu, Mustafakemalpaşa Gelişim Platformu Kurucusu, Anadolu Tıbbi Aromatik Bitkiler Üyesi ve  Ahbap Platformu.

Görev aldığı derneklerdeki aktif çalışmalarıyla takdir toplayan Dönmez,özellikle Bulgaristan ticari konsolosu ve büyük elçisi ile olan sıkı dostluğu sayesinde Mustafakemalpaşalı iş insanlarının Avrupa'ya açılması konusunda kapıyı aralayan isim oldu.

WhatsApp Image 2023-11-30 at 19.53.10

Editör: Haber Merkezi