Mustafakemalpaşa'nın da içinde yer aldığı 2 Eylül tarihinde başlayacak olan ilçe kongreleri 10 Eylül tarihinde sona erecek. Mustafakemalpaşa İlçe Kongresinde vekaleten ilçe başkanlığı görevini sürdüren  Suat Buldu, görevi devraldığı 28.Dönem Bursa 1. Bölge Milletvekili adayı Ahmet beygirciye bırakacak.

14 Mayıs seçimlerinde Bursa 1. Bölgede oy oranını arttırarak dikkat çeken Mustafakemalpaşa, ilçe başkanlığı seçimlerinde de Bursa MHP İl Başkanlığı tarafından unutulmadı. Uzun yıllardır parti içinde çeşitli görevlerde bulunan Bursa merkezde faaliyetlerine devam eden ve bir çok STK'da görev alan iş insanı  Kerim Gürsel Çelebi merkez tarafından Bursa'nın nufüs olarak en kalabalık ilçesi olan Osmangazi'ye ilçe başkanı olmak için kongrede tek aday olarak gösterilecek.

10 Eylül'de yapılacak olan kongrede tek aday olarak Osmangazi ilçe teşkilatın karşısına çıkacak olan Kerim Gürsel Çelebi,  Muhammet Tekin İl Başkanlığı görevine gelmesinin ardından ,MHP Bursa Teşkilatları İl Divan Kurulu'nda Esnaf Sanayici ve İş Adamlarından  Sorumlu İl  Başkan Yardımcısı görevinde bulunuyor.

Gençlik Şöleninde Gençler İle Bir Arada Gençlik Şöleninde Gençler İle Bir Arada

İlçelerin kongre takvimi şu şekilde;
İnegöl, Mustafakemalpaşa, Karacabey, İnegöl 2 Eylül’de
Yıldırım, Nilüfer, Gürsu, İznik, Gemlik 3 Eylül’de
Yenişehir, Orhaneli, Büyükorhan, Keles, Harmancık 9 Eylül’de
Osmangazi, Mudanya, Orhangazi 10 Eylül’de kongresini tamamlamış olacak.

Editör: Haber Merkezi