Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde 1990 yıllarında çalışan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Jale İrdesel, Rommer İnternational FTR Tıp Merkezi’nde hasta kabulüne başladı.

Türkiye’de fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında önemli başarılara imza atan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jale İrdesel, Rommer İnternational Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hasta kabulüne başladı. Mustafakemalpaşa, Karacabey, Bandırma ve bölgede iyi tanınan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Jale İrdesel, 1990’lı yıllarda Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde görev almıştı.

SGK ANLAŞMASI VAR

Prof. Dr. Jale İrdesel, Bursa’da rehabilitasyon hizmetlerinde 29 yıllık deneyime sahip SGK anlaşmalı Rommer İnternational Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi’nde hasta muayenelerine başladı. Rommer; 1994 yılından bu yana deneyimli uzman kadrosu ile fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetini bütüncül yaklaşımla; dahiliye, beyin cerrahisi, beslenme ve diyetetik,  klinik psikolog branşlarıyla birlikte sunmaktadır. Uzman hekim ve sağlık çalışanları kadrosuyla, hemipleji, parkinson, MS gibi nörolojik; serebral palsi, spina bfida, brakiyal pleksus gibi pediatrik; eklem kısıtlılıkları, kırık- çıkıklar gibi ortopedik ve bel-boyun fıtıkları gibi ağrılı rahatsızlıkların tedavisini bilgisayar destekli özel cihazlar, robotik rehabilitasyon sistemleri  ve ergoterapi yöntemlerini kullanarak hastalarını tedavi etmektedir.

PROF. DR. JALE İRDESEL KİMDİR?

Bursa doğumlu olan Prof. Dr. Jale İrdesel, tıp eğitimini 1981 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 1981 -1984 yıllarında pratisyen hekim olarak çalıştı. 1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim dalında uzmanlık eğitimini tamamladı. 1990-1992 yılları arasında Bursa Mustafa Kemalpaşa Devlet hastanesinde FTR Uzmanı olarak görev yaptı. 1992 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR Anabilim Dalına FTR uzmanı olarak başladı. 1993 yılında Yardımcı Doçent, 1999’da Doçent, 2007’de Profesör ünvanını aldı. 1993 yılında 3 ay süreli USA New York’ta Long Island College Hospital’da Pediatric Rehabilitasyon ünitesinde (2 ay) ve New York Üniversitesi PM&R Departmanı Pediatrik rehabilitasyon Ünitesinde (1 ay) gözlemci olarak çalıştı. Halen Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR AD ‘da çalışmakta olup Anabilim Dalı başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Belediyenin Borcunu Açıkladı Belediyenin Borcunu Açıkladı

 Üyesi olduğu dernekler: Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimler Derneği, Türkiye Romatizma Savaş Derneği. Prof. Dr. Jale İrdesel bir dönem Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Bursa Şubesi başkanı görevini sürdürdü. Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneğinin Geriatrik rehabilitasyon, Osteoporoz, Fiziksel tıp ve rehabilitasyon modaliteleri çalışma grubunda aktif olarak görev yapmaktadır.

prof.dr.jale irdesel pop up reklam_20231219_160328_0000 (2)_page-0001

Editör: Haber Merkezi