12 yıldır vücut geliştirme sporu yapan 28 yaşındaki şampiyon sporcu geçtiğimiz sene Antalya'da düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Şampiyonası, büyük erkekler 70 kg sıkletinde birinci olmuştu.

Teşekkürler Mustafakemalpaşa Teşekkürler Mustafakemalpaşa

Ekim ayında İzmir'de düzenlenen yarışmaya zor şartlar altında hazırlanan Hüsmen Can kendi kategorisinde ikinci olarak önemli bir başarıya daha imza atmış oldu.

Hedefinin yurtdışında düzenlenecek olan şampiyonalara katılmak olduğunu belirten genç sporcu, bunun için destek beklediğini belirtti. Vucüd geliştirme sporunun çok fazla emek istediğine vurgu yapan Hüsmen Can'' çok uzun soluklu ve zorlu bir süreçten geçerek hazırlanıyoruz, bu süreçte yediğimiz yemekten tutun, kullanmak durumunda olduğumuz takviyeler, yarışmaların yapılacağı yerlerde ki konaklamalar büyük maliyet oluşturuyor. Ülke genelinde bu spora yoğun ilgi olmasına rağmen maalesef ilçemizde yeterli karşılığı göremiyoruz. Yarıştığımız arkadaşlar sahip oldukları imkanlar nedeniyle bizden bir adım önde olmasına rağmen, çok daha fazla emek vererek bu açığı kapatmaya çalışıyoruz.

Gençlerin Sporun İçinde Tutmak Gerekiyor

Şuan gelinen noktada gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak geçtiğimiz yıllara göre daha zor, her hangi bir spor dalının içinde bulunan çocuklar çok daha bilinçli ve kontrol altında tutulabiliyor. Vucüd geliştirme sporu diğer spor dallarına göre çok daha fazla kendine dikkat etmen gereken bir dal, günün büyük bölümü spor salonunda çalışarak geçiyor, hedeflediğin başarıyı yakalamak için çok daha kontrollü olman gerekiyor, buda kişiyi kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor.

Başkanımızdan Destek Bekliyorum

Katıldığım şampiyonalarda yarıştığım sporcuların çok büyük bölümü yaşadıkları yerde bulunan belediye yada kurumların desteğiyle yarışmalara katılıyorlar.Sponsor olan kişi yada kurumların tanıtımı konusunda önemli katkı sağlıyorlar. İlçemizde spora destek verek bir başkanımızın olması bizler için büyük şans. Bu zamana kadar belki bu sporu çok iyi lanse edememenin sıkıntısını yaşadık. Bizler belediye başkanımız Mehmet Kanar'ın  destekleri ile ilçemizi dünya çapında tanıtabiliriz'' ifadelerini  kullandı.

WhatsApp Image 2023-10-07 at 12.14.56

Editör: Haber Merkezi