Sedat Sevim; 1977 – 1978 yılları arasında Mahmut Çolakoğlu göreve geldiği zaman geçici işçi olarak Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde göreve başladı. Daha sonrasında memur vasfına yükselerek o dönemden itibaren görev yapan tüm belediye başkanları ile çalıştı. Mustafakemalpaşa Belediyesi’ndeki Fen ve İmar İşleri’ne bağlı birçok birimde müdür olarak görev yaptı. Sevim, son olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden emekliye ayrıldı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde çalıştığı esnada aynı zamanda birçok sanatsal faaliyetlerde bulunarak çeşitli tiyatro ve sinema filmlerinde rol aldı. Sedat Sevim, Mustafakemalpaşa Belediyesi Mehter Takımı’nın kurulmasında da önemli bir görev üstlenerek, takımın kurulmasına öncü olan kişilerden biri.

Osmangazi Caddesi'nde Feci Kaza Osmangazi Caddesi'nde Feci Kaza

Sedat Sevim emeklilik hayatına geçtiğini sosyal medya hesabından “Teşekkürler Mustafakemalpaşa” diyerek duyurdu.

3da5371e-2a56-4188-8b25-77f67647cafe

Sevim paylaşımında:

“Teşekkürler Mustafakemalpaşa.

Uzun yılların ardından hizmet etmekten gurur duyduğum güzel ilçemin güzel insanları;

Dün olduğu gibi ilçemin yarınlarında da her daim hizmette olacağız. Birlikte çalışmaktan onur duyduğum başkanlarım ve tüm mesai arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Saygılarımla.” İfadelerine yer verdi.

Sevim bundan sonraki süreçte ilk etapta dinlenip sonrasında ise Mustafakemalpaşa’ya hizmet etmeye devam edeceğini belirtti.