Vatandaşlardan gelen soru ve taleplere de yanıt veren Beygirci, seçim sürecindeki çalışmalardan ilçeye kazandıracağı vizyon projelere kadar tüm sorulara açıklık getirdi.

Mustafakemalpaşa’daki seçim sürecinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Cumhur İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, katıldığı canlı yayında Gazeteci Gökhan Özhan’ın sorularını yanıtladı. Seçim süreci boyunca sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmadıklarını ifade eden Beygirci’nin yaklaşık 2 saat katıldığı programda tüm soruları içtenlikle yanıtladı.

Cumhur İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, programda çalışmaları hakkında şöyle konuştu:

“Cumhur İttifakı olarak seçimlere çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Bugüne kadar 105 mahallemizde vatandaşlarımızla buluştuk. AK Parti Kadın Kolları Başkanımız Güler Akgöz ve MHP Kadın Kolları Başkanımız Nergül Korman ile tüm Cumhur İttifakı kadın kolları teşkilatımıza ayrı teşekkür ediyorum. Kadın Kollarımız tüm kırsal mahallerimizde çalmadık kapı, girilmedik ev bırakmadı. Mustafakemalpaşa’da bugüne kadar görülmemiş hızlılıkta bir çalışma yaptılar. Kadınlar bu süreçte bizim evlerin içine açılan kapımız. Onlar sayesinde Mustafakemalpaşa’da kadınların desteğini alıyoruz. Kadınların gücüyle yolumuza devam ediyoruz. Seçim sürecinde 500 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Bu sayede çok hızlı yol alıyoruz.

GİTTİĞİMİZ HER YERDE AYAK İZİMİZ VAR

Biz 5 yıldır sahadayız. Mustafakemalpaşa’da gitmediğimiz hiçbir yer yok. Cumhur İttifakı’nın gücüyle bugüne kadar Mustafakemalpaşa’nın en uçta bulunan kırsal mahallelerine dahi yaptığımız hizmetlerimiz ortada. Bizler Mustafakemalpaşa için çalışıyor ve çaba gösteriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanımız Mehmet Kanar, AK Parti önceki dönem İlçe Başkanımız Murat Hallaçoğlu ile beraber biz bu çalışmaları gerçekleştirdik. Şuanda da AK Parti İlçe Başkanımız Mutlu Turgut ve MHP İlçe Başkanımız Suat Buldu ile beraber Mustafakemalpaşa’nın bütün sorunlarını bilerek çalışıyoruz. Ömeraltı’ndan Sarımustafalar’a, öte yandan Doğanalan ve Kazanpınar’a kadar ilçemizin her noktasında hizmetlerimiz var. Büyükşehir Belediyemiz ve Mustafakemalpaşa Belediyemiz eliyle yapılan hizmetler var. Her zaman şunu söylüyoruz. Türkiye’de Cumhur İttifakı’na örnek gösterilecek bir yer varsa bu da Mustafakemalpaşa’dır. Bizler zaten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin söylemiş olduğu her noktada olduk. Bizim için büyüklerimizin söylediği herşey bizim yolumuzdur. Mustafakemalpaşa’da Cumhur İttifakı’nın ne denli güçlü ve etkin olduğunu her zaman gösterdik.

MUHALEFET YAPILANI GÖRMÜYOR

Programda vatandaşlardan en çok hani konuyla ilgili şikayet alıyorsunuz sorusu üzerine konuşan Cumhur İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci, “Vatandaşlarımızdan en çok altyapıyla ilgili şikayet alıyoruz. Tabii ki zahmet olmadan rahmet olmaz. Altyapı çalışmaları tabii ki ciddi bir sıkıntı içeren çalışmalar. Mustafakemalpaşa’da şuan itibariyle alt yapı çalışmalarından yüzde 75-80 oranında tamamlandığını görüyoruz” dedi. “Muhalefet tarafından yüzde 20 oranında tamamlandığı” yönündeki soruya yanıt veren Beygirci, “Görmek istemedikleri için. Çalışmalar yerin altında olduğu için görmüyorlar. Onlar her zaman yukarılara baktığı için kibirlerinden aşağıya bakmıyorlar. Mustafakemalpaşa’da bugüne kadar yapılan en büyük yatırımdır kanalizasyon ve içme suyu yatırımımız. Vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıyı elbette biliyoruz fakat çok kısa bir süre sonra tamamlanacak.

MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN HER YERİNE HİZMET GÖTÜRDÜK

Muhalefet olmanın en güzel tarafı projeleri yok, aldıkları risk yok. Vatandaş nezdinde karşılarını geçip de hesap verecekleri hiçbir şey yok. Bizler gerektiğinde risk alarak ama hizmet esaslı bir çalışma anlayışıyla geleceğe daha güzel bir Mustafakemalpaşa bırakmak için çalışıyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak adına mücadele ediyoruz. Mustafakemalpaşa’ya belki de Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmamış bir yatırım son 6 yılda Büyükşehir Belediyemiz eliyle toplamda 1 milyar 860 milyon TL’lik bir yatırım yapılmıştır. Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi’nden alt yapı çalışmalarına, kırsal mahallerimizde içme suyundan tutun asfalt ve parke taş yol çalışmalarına kadar yüzlerce yatırım ilçemize kazandırılmıştır.

BİR PARTİ DIŞINDA TÜM PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİZ

Bizim tüm adaylara her zaman saygımız sonsuz. Seçim sürecinde karşılaştığımızda her zaman birbirimize hal hatır sorar, selamlaşırız. Bizim kırmızı çizgimizdir. Bir parti dışındaki tüm partilerin belediye başkan adaylarına saygımız sonsuzdur. Kendilerine başarılar diliyorum. Tabii ki seçim sürecinin saygı ve sevgi çerçevesinde, ahlaki kurallar içerisinde devam etmesini önemsiyoruz. Bizler göz önünde olan insanlar olarak çocuklarımıza ve gençlerimize örnek olacak nitelikte çalışmalarımızı yapmamız gerekiyor. Tüm adaylarla eşit şartlarda yarışıyoruz. Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yok.

Belediyeden Aşure İkramı Belediyeden Aşure İkramı

SEÇİMLER DEMOKRASİ ŞENLİĞİDİR

Seçimler bir demokrasi şenliğidir. Hangi adayın projesi daha ayağı yere sağlam basan, ütopik olmayan projeler olduğuna vatandaşlarımız kendileri karar versinler. Siyasi partilerin belediye başkan adaylarıyla aynı masa etrafında buluşarak projelerimizi masaya yatıralım davetimiz var. Bizler her zaman açığız. Seçildiğimiz takdirde zaten ilçemizdeki siyasi partilerimizle birlikte belirli dönemlerde biraraya gelme niyetimiz var. Bizim önceliğimiz Mustafakemalpaşa’dır. Bize kim yaklaşıyorsa biz kendilerine koşarız.

MUSTAFAKEMALPAŞA’YA VİZYON KAZANDIRACAĞIZ

Mustafakemalpaşa Vizyon Merkezi projemizi Etibank’ın karşısındaki bölgeye yapacağız. Bizler her zaman Mustafakemalpaşa’ya vizyon kazandırmak istediğimizi beyan ediyoruz. Burası toplamda 35 bin metrekarelik bir alan. 7 bin metrekarelik mağaza alanları, 300 araçlık açık ve kapalı otopark alanı, 5 bin 200 metrekarelik yeşil alan bulunan, restoran ve kafeteryaları, tematik park ve çocuk oyun grupları bulunan bir merkezimiz olacak. Burası ilçemizin ihtiyacı olan yeni bir cazibe merkezi haline gelecek. Ayrıca arka tarafında 160 dairelik depreme dayanıklı konutları bulunan bir yer olacak. Mustafakemalpaşa Vizyon Merkezi ay yıldızlı mimari tasarımı ile de şehrimize ayrı bir güzellik katacak. Mustafakemalpaşa Otobüs Terminali projemizde, otoyolun bağlantı noktasını teşkil eden 11 dekarlık alana, turizm ve seyahat şirketlerinin güvenle giriş-çıkış yapabilecekleri, Mustafakemalpaşa’yı adıyla yaşatacak modern bir otobüs terminali yapacağız.

AYAĞI YERE SAĞLAM BASAN PROJELER

Kentsel Dönüşüm ve Deprem Master Planı ile birincil deprem kuşağında yer alan Mustafakemalpaşa’da geniş kapsamlı Deprem Master Planı devreye sokulacak. Kentsel dönüşüm sürecinde vatandaşlar mağdur edilmeden ilgili mahallelerde Kentsel Dönüşüm Ofisleri kurularak komşularımız bilgilendirilecek. Deprem sorunu ilgili bakanlıklar ve Bursa Büyükşehir Belediyesi düzeyinde azami dikkat ve ehemmiyetle ele alınacak. Bursa Caddesi Ana Arter Düzenlemesi, Ziraat Bankası Katlı Otopark Projesi, 4. Köprü Projesi, Yalıntaş Gençlik Parkı Projesi, Mustafakemalpaşa Spor Tesisi, Orta Mahalleye Semt Polikliniği, Galericiler Sitesi, turizme yönelik Bungolov Evler Projesi, Mustafakemalpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali, Toprak Analiz Laboratuvarı, Akıllı Duraklar, Engelsiz Taksi Projesi gibi daha pek çok vizyon projelerimiz var.  Bizler Mustafakemalpaşa’da yaşayan, bu şehrin derdiyle dertlenen insanlarız. Mustafakemalpaşa’nın gündeminde olmayan hiçbir şeyi yapmayacağız. Hemşehrilerimizin istek ve talepleri noktasında çalışacağız.”

Editör: Haber Merkezi