LGS'de 500 tam puan alarak Türkiye genelinde 562 birinci arasında yer alan Bora Ekren için düzenlenen ödül törenine Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık, Bursa Sınav Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nihat Bingölbalı, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Sönmez, Mustafakemalpaşa Sınav Koleji Müdürü Kemal Abatay, öğretmenler, LGS Şampiyonu Bora Ekren ve ailesi katıldı.

35 Yılın En Değerlisi

Bursa Sınav Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Mesut Sönmez, Bora Ekren'i kutlayarak başladığı konuşmasında, Sınav Eğitim Kurumlarının 35 yılı, Cumhuriyetin ise 100. yılında gelen bu başarının kendileri için büyük gurur kaynağı olduğunu belirtti. Sönmez'' 500 tam puan alareak bize büyük bir gurur yaşatan Bora Ekren'i, bu başarıda çok büyük bir emek sahibi olan ailesini ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Bora lise eğitimine Sınav Koleji'nde devam etme yönünde tercihte bulunursa kendisine %100 burs imkanı sağlayacağımızı buradan paylaşmak istiyorum, kendisine seçöimi ne olursa olsun eğitim hayatında başarılar dilerim'' ifadelerini kullandı.

IMG_4270

Bora Ekren’in başarısında pay sahibi olan öğretmenlerden Sınıf Öğretmeni Sırat Buğa ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Şule Orhan da yaptıkları konuşmalarda, 14 yaşındaki öğrencinin deneme sınavlarında fark yarattığını, sistemli, anlayarak ve hatalarından ders çıkararak çalışması karşılığında başarıya ulaştığını ifade etti.  Buğa ve Orhan, LGS şampiyonu öğrencisine eğitim hayatında başarı dileğinde bulundu.  

Akademik ve sportif başarılara vurgu

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık ise 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminde ilçe genelinde kazanılan başarılara vurgu yaparak LGS de 1060 öğrenciden 53'nün,75 ve üzeri net çıkardığını belirtti.

Çalık aynı zamanda Ankara'da düzenlenen TÜBİTAK Türkiye Finali’nde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkiye birincisi, okul sporları futbol branşında Mustafakemalpaşa Ortaokulu Türkiye ikincisi, yine okul sporları güreş branşında Lalaşahinpaşa Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ayşe Soygençler Türkiye üçüncüsü olduğunu belirterek bu başarıların ilçe için önemine değindi.

IMG_4256

İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

Başarının sırrı planlı çalışma

Bora Ekren ailesine teşekkür ederek başladığı konuşmasında'' Bu gururlu günümde benimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederim.Sınav Koleji Mustafakemalpaşa Kampüsü'nün anasınıfında başlayan eğitim yolculuğumun bu aşamasını başarıyla tamamladım.Sınıf arkadaşlarımla birlikte uzun ve yorucu, ancak öğretmenleriminin yönlendirmesi ile planlı bir çalışma dönemi sonrasında, girdiğimiz sınav sonucunda lise hayatımıza adım atıyoruz.

Seçeceğim okulda, gelecekte ülkeme faydalı bir birey olmak için, var gücümle çalışmaya devam edeceğim.

Siz değerli öğretmenlerimin desteğini ve tavsiyelerini hiçbir zaman unutmayacağım. Uzun günler geceler boyunca beni destekleyen, bazen kendilerini çok kızdırdığım canım ailem, sizlerin sonsuz sevgisi ile başarıya ulaştım, sizleri çok seviyorum''ifadelerini kullandı.

Aileden okula teşekkür

Bora Ekren'in  babası, Kimya Yüksek Mühendisi Tayfun Ekren ve Anne Esra Ekren ise çocuklarının başarısı ile çok gururlu olduklarını belirterek; “İki oğlumuzda Sınav Kolejinde okuyor, okulumuza minnet borçluyuz. Mustafakemalpaşa son yıllarda eğitimde çok yol aldı. Bora’dan bu başarılarının devamını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

IMG_4255

LGS 'de İlk Şampiyon

Bursa Sınav Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nihat Bingölbalı Sınav Eğitim Kurumu olarak,LGS döneminde çıkardıkları ilk Türkiye Şampiyonu olduğunu belirten bu geleneği sürdüreceklerini söylerken başarılı öğrenciyi tebrik etti.

Konuşmaların ardından LGS Türkiye 1.’si Bora Ekren’e, Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık ve Bursa Sınav Eğitim Kurumları tarafından başarı plaketi ve ödül verildi. 

IMG_4272

Editör: Haber Merkezi