Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkez'de gerçekleşen toplantı ardından ortaya çıkan haberlerden sonra il başkanları tarafından ilçe başkanlarına gönderilen mesaj kararın henüz kesinleşmediği belirtti.

İlk edinilen bilgilerde Bursa'da Yenişehir ve Harmancık dışındaki tüm ilçelerde AK Parti adayları ile seçime girileceği duyurulmuştu. Bu kararın ardından çıkan haberlerde genel merkez tarafından kararın bir kaç gün içinde resmi olarak açıklanacağı belirtilmişti.

Başkan Erdem'in Kurban Bayramı Mesajı Başkan Erdem'in Kurban Bayramı Mesajı

Bu kararın ardından özellikle MHP kanadında sürecin henüz tamamlanmadığı belirtilmişti.

MHP İl Başkanlığı tarafından ilçe başkanlarına gönderilen bilgilendirme mesajında sürecin devam ettiğine vurgu yapılarak şu ifadelere yer verildi;''

Sayın İlçe Başkanlarım, belediye Başkan adaylıklarıyla alakalı sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında çıkan ve dedikodudan ibaret olan açıklamalara,bilgilere itibar etmeyiniz. Genel merkezimizden il başkanlığımıza iletilen herhangi bir bilgi mevcut değildir.  Sosyal medya platformlarındaki açıklamalarınızda bu hususu göz ardı etmemenizi rica ederiz''

Bursa'da hangi ilçe de, hangi parti adayı ile seçime girileceği önümüzdeki günlerde yapılacak resmi açıklamayla netlik kazanmış olacak.

Editör: Haber Merkezi