Promosyonu Mezun Olduğu Okula Bağışladı Promosyonu Mezun Olduğu Okula Bağışladı

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi Temmuz ayı gündemi için belediye meclis toplantı salonunda bir araya geldi.
6 maddeden oluşan meclis gündeminde 6. Madde olan müdürlükler iptali, üzerinde en çok konuşulan konu oldu.
Tarım Hizmetleri Müdürlüğü'nün, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesine alınarak, bütçesinin yine Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne aktarılması konulu teklifin komisyona gönderilmesi oylandı.
Oylama öncesi söz alan Cumhur İttifakı MHP Meclis üyesi Ziraat Mühendisi Osman Yorulmaz mevcut nüfusun büyük çoğunluğunun tarım ve hayvancılık üzerinden geçimini sağlayan Mustafakemalpaşa'da, bu kararın ilçe tarımına .büyük zarar vereceğini belirterek, ilgili müdürlüğün aktif hale gelmesi için çalışmalar yapılmasının ilçeye fayda sağlayacağına vurgu yaptı.
İlgili madde oy birliğiyle komisyona gönderilirken, Yorulmaz meclis toplantısı sonunda basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Yorulmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi ''İlçemizde yaklaşık 470.000 dekar tarım arazisi mevcuttur. Bu araziler üzerinde çok çeşitli sebze, meyve, yem bitkisi ve hububat üretimi yapılmaktadır. Aynı zamanda hayvancılık üreticilerimizin önemli bir geçim kaynağıdır. Kısaca söylemek gerekirse tarım sektörü ilçemiz ekonomisinin can damarıdır. Tarımın siyaset üstü bir mesele olduğunu idrak eden herkes tarımsal üretimin artırılmasının son derece stratejik bir mesele olduğunu da kabul edecektir. 
Mustafakemalpaşa Belediyesi, tarım sektörünün dışında kalmamalıdır. Çünkü bitkisel ve hayvansal üretim olmaz ise sağlıklı ve sürdürülebilir gıda tedariği gerçekleşemez. 


Bu sebeple bu madde oylanmadan önce Belediye Meclisi’ne ve sayın belediye başkanı’na konunun önemini aktarmaya çalıştım. Tarım Hizmetleri Müdürlüğü’nün önemsizleştirilmesinin ve etkisizleştirilmesinin ilçemiz adına bir eksiklik olacağını aktarmaya çalıştım. Ayrıca belediyemiz bünyesinde meclisin oylarıyla belirlenen ve benim de üye olarak seçildiğim Tarım Komisyonu’nun bir kez bile toplanmadığına dikkat çekerek, Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin tarım sektörüne hakettiği değeri vermediğini ifade etmeye çalıştım.
Belediyemiz bünyesinde Tarım Hizmetleri Müdürlüğü’ne gerekli bütçenin ayrılması, bu Müdürlüğün aktif hale getirilmesi, çiftçilerimizin ve hayvan üreticilerimizin az-çok demeden desteklenmesi ilçemiz tarım sektörüne nefes aldıracaktır.
Her kurum ve kuruluş bütçesi, personeli ve birikimini ortaya koysun ve tarım sektörünün ilerlemesine katkı versin. Belediye Başkanlığımız da bu noktada insiyatif alarak ve tarım sektörünün diğer aktörleriyle koordineli bir şekilde taşın altına elini koysun, elinden geldiği kadar üreticilerimize nefes aldırsın''.

Editör: Haber Merkezi