Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık ’ın da katıldığı etkinlik,“Uçurtmam Çaylak Kuyrukları Yarka” adlı resim sergisinin açılışıyla başladı. Yalvaç Ural’ın kitabından yola çıkarak öğrencilerin tuvale aktardığı resimler başta Yalvaç Ural olmak üzere tüm katılımcıların beğenisini kazandı. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerine ayrı ayrı yapılan oturumlarla tüm gün süren söyleşi öğrencilerin aktif katılımıyla keyifli bir ortamda gerçekleşti.

Yaralı Babasını Ölümle Tehdit Etti, Cezaevine Gönderildi Yaralı Babasını Ölümle Tehdit Etti, Cezaevine Gönderildi

Söyleşi sonunda Yazar Ural’a katılımından ve öğrencilere kazandırdıklarından dolayı teşekkürlerini sunan Okul Müdürü Burcu Çoban konuşmasında “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana okulumuz adına birçok kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenledik. Öğrencilerimizin hiçbir etkinlikten mahrum kalmaması için elimizden geleni yaptık. Belki de imkansızlıktan imkan doğurduk. Hayal ettik. Azmettik. Bugün de belki bizler için hayal görünen bir etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Okul olarak ülkemizin çocuk edebiyatı alanında önde gelen isimlerinden Yalvaç Ural’ı ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz.” diyerek mutluluğunu paylaştı. Söyleşi sonunda yazara kitaplarını imzalatan öğrenciler unutamayacakları bir gün yaşadı.

Whatsapp Image 2024 03 05 At 10.09.30Whatsapp Image 2024 03 05 At 10.09.28Whatsapp Image 2024 03 05 At 10.09.27Whatsapp Image 2024 03 05 At 10.09.27 (1)

Editör: Haber Merkezi