Taşpınar İlkokulu bünyesinde 16 Mart 2023 tarihinde açılan Taşpınar Köy Yaşam Merkezi kısa sürede birçok etkinliğe ve kursa ev sahipliği yaparak 7’den 70’e herkese ulaşmayı başardı.  İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezine bağlı yetişkinlere yönelik “Okuma Yazma Kursu”, yetişkinlere ve öğretmenlere yönelik “Ailede İlkyardım Kursu”, “Bağlama Kursu”, çocuklar için “Resim Sanatı Eğitimi Kursu” verilen Taşpınar Köy Yaşam Merkezinde unutulmaz bir yıl sonu programı gerçekleşti. 14 Haziran Çarşamba günü saat 10.30’da başlayan programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ARDIÇOĞLU, İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zafer GÖLLÜ, Okul Müdürleri, Mahalle Muhtarı Hasan ULUDAĞ, Okul Aile Birliği Başkanı Ümit YOLDAŞ, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katılım sağladı.t8

Mahalli Müzisyen Yücel KAYDI’ya Anlamlı Tebrik

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan program Mahalli Müzisyen Yücel KAYDI ve köy yaşam merkezinde eğitim verdiği öğrencilerinin bağlama dinletisiyle devam etti. Programda geleneksel halk oyunlarından “Zeybek”, “Roman” ve “Kafkas” gösterilerini de sergileyen öğrenciler büyük alkış aldı. Programın sonunda Okul Müdürü Burcu ÇOBAN, okula katkılarından dolayı Yücel KAYDI’yı tebrik ederek plaket ve çiçek takdim etti.

t10

Şehit Aybüke Öğretmen Unutulmadı

Dolu dolu geçen yıl sonu programında Yücel Kaydı ile birlikte Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Elif ELDEŞ ve Taşpınar İlkokulu öğretmeni Gökhan KUŞAKLI da birbirinden güzel şarkı ve türkülerle sahne aldı. Programda Şehit Aybüke Öğretmen de unutulmayarak “Mağusa Limanı” türküsü ile anıldı.

Yamanlı Mahalle Hayrı Yeni Rekora Hazırlanıyor Yamanlı Mahalle Hayrı Yeni Rekora Hazırlanıyor

t4

Taşpınar’da Vincent Van Gogh Rüzgarı

Taşpınar Köy Yaşam Merkezinde 2. Sınıf öğrencilere açılan  “Çocuklar için Resim Sanatı Eğitimi Kursu” nda bir buçuk ay kadar kısa sürede sergilenecek eserler ortaya kondu. Elif YILDIZ öğretmenleri ile birlikte “Vincent Van Gogh Temalı Resim Sergisi” oluşturan miniklerimizin heyecanına okul müdürleri ve veliler ortak oldu. Yoğun ilgi gösterilen sergi konuklardan tam not aldı.

t2

Okul Müdüründen Teşekkür

Okul Müdürü Burcu ÇOBAN, Köy Yaşam Merkezi kapsamında birçok etkinlik ve kursa ev sahipliği yaptıklarını anlatarak çok verimli bir yıl geçirdiklerini söyledi. Bu etkinlik ve kurslarda emeği geçen herkese teşekkür etti ve “Bu süreçte bize güvenen ve desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Şube Müdürlerimize ve İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze ayrıca teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

t13t12t11t9t7t6t3t1

Editör: Haber Merkezi