2018 yılında gerçekleştirilen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimlerinde Sadettin Akkoyunlu ile yarışan iş insanı İsmail Terakye, belediye başkan aday adaylığı için istifa eden Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Eski Başkanı Sadettin Akkoyunlu’nun tekrar dönüş hamlesinin etik olmadığı belirtti.

Terakye yaptığı açıklamada’’ Sadettin Akkoyunlu, belediye başkan aday adaylığı için istifa ederek başkanlık görevini bıraktı, şimdi ise bırakmakta zorlandığı koltuğa tekrar oturma çabaları içinde. Yasal olarak buna engel olmayabilir ama gelinen noktada işleyen süreç etik değil’’ dedi.

20 Gündür Ağlamaktan Gözyaşları Kurudu! 20 Gündür Ağlamaktan Gözyaşları Kurudu!

Görev süresince ne yapmış

Terakye açıklamalarına ‘’ Sayın Akkoyunlu görev süresi boyunca hangi yeniliklere imza atmış, üyelerinin faydasına neler yapmış diye bakıyoruz , gözle görünen hiç bir şey yok, sadece Ticaret Borsası makamını siyasi bir basamak olarak görmüş bir portre görüyoruz’’ diyerek devam etti.

Üyelerin buna izin vermemesi gerekir

Terakye’’ Akkoyunlu aday adaylığı sürecini tamamen bu senaryoya göre hazırladı. Başkan adaylığı olumsuz geçen Akkoyunlu üyelerini bu sürece dahile ederek, koltuğunu kurtarma derdinde, Ticaret Borsası üyelerinin zan altında kalmamaları için buna izin vermemeleri gerekir’’ dedi.

Editör: Haber Merkezi