20 Gündür Ağlamaktan Gözyaşları Kurudu! 20 Gündür Ağlamaktan Gözyaşları Kurudu!

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Başkanı Tekin Uzkınay, Başkan Yardımcısı Soner Dadak, Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Taşkın ve Mehmet Çalışkan, Mustafakemalpaşa Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Çarkacı'yı ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl,Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalan ''Mesleki Eğitimde İşbirliği Protokolü'' kapsamında proje okulu olan Mustafakemalpaşa Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi için yapılacak projelerin görüşüldü buluşmada, mobilya atölyesi için yapılacak destek programı konuşuldu.

Bölüm hakkında okul müdürü Çarkacı'dan bilgi alan Başkan Uzkınay ve beraberindeki heyet, atölyenin günümüz teknoloji koşullarına uygun hale gelebilmesi için destek sözü verdi.

Yönetim kurulu üyesi ve Rani Mobilya sahibi Mehmet Çalışkan, mobilya sektörünün kalifiye eleman bulmakta zorlandığına vurgu yaparak, meslek liselerinin mobilya bölümünden mezun olan öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu belirtti.

Bölümün canlandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten başkan Uzkınay, LGS tercih döneminde öğrenci ve velilerin bu bölümü tercih etmeleri gerektiğini belirtti.

image00005-3

image00010-1

Editör: Haber Merkezi