31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler kapsamında İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı teşkilat buluşmalarını Karacabey'den başlattı. Karacabey'de yapılan programın ardından İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu ve beraberindeki partililer İYİ Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı'yla bir araya geldi.

İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen buluşmada, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu belediye başkan adaylığı konusunda Şükrü Erdem ile görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Programda açılış konuşması İlçe Başkanı Tevfik Demir tarafında yapıldı, misafirlerine hoşgeldin diyen Demir sözü İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu'na bıraktı.Hasanoğlu '' Biz hiç bir zaman koltuk makam sevdalısı olmadık, siyaseti rant elde etmek için kullanmadık, cesurlar hareketinin tek bir amacı var, bu ülkeyi tarihinin en büyük talanından kurtarmak. Bunu 14 Mayıs'ta yapamadık ama yerel seçimlerde bu ülke için bir yol açarak 2028 de yapılacak olan genel seçimlerde bu isteğimizi gerçekleştireceğiz'' dedi.

14 Mayıs seçimleri öncesinde yaşanan sürece değinen Hasanoğlu'' Biz kimseye ihanet etmedik, ne olması gerekiyorsa o süreçte onu uyguladık, o dönemde CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu aynen şunu dedi, biz dominant bir partiyiz, bizde olan belediyeler bizde kalır, diğerlerini konuşuruz. Genel Başkanımız bunu kabul etmedi, sayın Akşener Özgür Özel'in genel başkan olmasının ardından somut bir öneri bekledi ama buda gelmeyince her yerde kendi adayımız ile seçime gireceğimizi açıkladı'' dedi.

Türkoğlu Bursa'ya Aday

İl Başkanı Hasanoğlu'nun ardından partililere seslenen  İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu meclis çatısı altından yaptıkları çalışmalardan bahsetti, yoğun bir tempoda çalışmaların devam ettiğini belirten Türkoğlu, Akşener tarafından Bursa Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için kendisine talimat geldiğini belirterek ''adayın kim olduğu önemli değil önemli olan 31 Mart günü Bursa'yı Alinur Aktaş'tan kurtarmak olacaktır'' dedi.

31 Mart 2019 seçimlerinde 593 oy farkla kaybedilen seçimin Bursa'da en az farkla Mustafakemalpaşa'da kaybedildiğine vurgu yapan Türkoğlu 2024 yerel seçiminde ilçeyi kazanacaklarını belirtti.

Başkan Erdem ''Baba Ailenin Temel Direğidir'' Başkan Erdem ''Baba Ailenin Temel Direğidir''

WhatsApp Image 2023-12-21 at 23.12.00

Mustafakemalpaşa İçin Şükrü Erdem İle Görüştüm

Selçuk Türkoğlu'nun konuşmasının ardından programa katılan tek basın mensubu Paşada Medya Grubu Müdürü Gökhan Özhan'ın, 2019 yılında 593 oyla kaybedilen seçimin spor bakanlığı cv'sine sahip Şükrü Erdem ile olduğu ve seçimde ittifak olarak kaybedildiği, 14 Mayıs milletvekili seçiminde ise ilçede %16 oy oranında kalan bir parti için belediyeyi kazanacağız sözünün iddialı bir açıklama olduğunun hatırlatılması üzerine Türkoğlu'' yerel seçimler ile genel seçimleri kıyaslamamak lazım, biz 2019 seçimlerinde de ülke genelinde %10 bandında bir oya sahiptik ama ilçedeki durumu biliyorsunuz kazandığımız seçim elimizden alındı. Bu seçimde buna müsade etmeyeceğiz, aynı zamanda bu seçimde hiç bir şey yapmayan bir AK Parti var onlara karşı çok farklı bir seçim olacak''dedi.

Adaylık başvuru süresinin dolmasına kısa bir süre kala resmi bir başvurunun olmadığı, sadece isim olarak İsa Söğüt isminin geçtiğini hatırlatan Gökhan Özhan'ın, Şükrü Erdem ile bir görüşmeniz oldumu sorusuna ise Türkoğlu ''Evet sayın bakan ile görüşüyorum hatta 2 gün önce yine görüştük, kendisinin adaylıkla ilgili netleşmesi gereken bir durumu var kısa bir süre içinde bunun kararını vereceğini düşünüyorum, ilçe başkanımızda bakanımız haricinde adaylar ile görüşüyor'' dedi.

Bu açıklamanın ardından tekrar söz alan haber müdürümüz Gökhan Özhan'ın bir diğer sorusu ''Şükrü Erdem kendisinin aday olup olmayacağını mı netleştirecek, yoksa İYİ Parti'den aday olup olmayacağını mı netleştirecek'' sorusu üzerine, Türkoğlu, aday olup olmayacağı kendi tarafından netleşecek, yoksa sayın bakanın İYİ Parti için netleştireceği bir süreç yok o konuda net olduğunu düşüyorum'' yanıtını verdi.

İYİ Parti teşkilat buluşması sorulan sorunu  ardından basına kapalı devam etti.

Editör: Haber Merkezi