Mustafa Masatlı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla resmi gazetede yayımlanan karar doğrultusunda  Hatay Valisi olarak atandı.

Yamanlı'da Rekor Kıran Lezzet Yamanlı'da Rekor Kıran Lezzet

2015-2019 yılları arasında Mustafakemalpaşa Kaymakamı olarak görev yapan ve ardından Ardahan Valiliği'ne atanan Mustafa Masatlı son olarak Amasya Valisi olarak görev yapmaktaydı.
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisinin almış olduğu kararla Masatlıya fahri hemşehrilik ünvanı verilmiş, 2021 yılında Dere Mahalle Kaymakam Mustafa Masatlı Dini Külliyesi açılışı için ilçede bulunan Masatlı’ya hemşehrilik beratı Belediye Başkanı Mehmet Kanar tarafından takdim edilmişti.

Mustafa Masatlı kimdir?

26.11.1969' da Sungurlu' da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu' da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.        
        Mülki İdare Mesleğine 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere'de bulundu. Küre (Kastamonu) ve Yapraklı (Çankırı) Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ulaş (Sivas), Bahçesaray (Van), Demre (Antalya), Alaçam (Samsun), Gerede (Bolu) Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı (Bursa)  görevlerinde bulundu.
      Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda seminer ve çalışmalarda bulundu. 2018-2020 yıllarında Ardahan Valisi olarak görev yaptı. 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle  Amasya Valisi olarak atanmış olan Mustafa MASATLI,  evli ve 3 çocuk babası olup,  iyi derecede İngilizce bilmektedir.
YÜRÜTÜLEN PROJELER VE YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCU:
* Mustafakemalpaşa (Bursa) İlçesinde Dini Külliyeye “Dere Mahalle Kaymakam Mustafa MASATLI Dini Külliyesi”  isminin verilmesi.
* Mustafakemalpaşa Belediyesince “Fahri Hemşerilik Beratı” verilmesi.
* 2016 Yılı Türkiye’ de “Yılın İdarecisi Seçilmesi ve Yılın  İdarecisi Ödülü”  verilmesi.
* Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM Bey tarafından “Teşekkür Mektubu” gönderilmesi.  (15 Temmuz hain darbe kalkışmasına  karşı çalışmalarından dolayı)
* Dışişleri Bakanı tarafından “Teşekkür Belgesi” verilmesi. (Bulgaristan’ daki Soydaşlarımızla ilgili yapılan çalışmalarından dolayı)
* Alaçam Belediye Meclisince Hükümet Konağının karşısındaki sokağa “Kaymakam Mustafa MASATLI"  isminin verilmesi.
* Alaçam Göçkün Köyü Bölgesinde 240 dekar alana ağaçlandırma yapılarak “Mustafa MASATLI Ormanı”   isminin verilmesi.
* Alaçam Belediye Meclisince “Fahri Hemşerilik Beratı” verilmesi.
* Demre Belediye Meclisince İlçe içindeki ana caddeye “Mustafa MASATLI Caddesi” isminin verilmesi.
* Demre Belediye Meclisince  “Fahri Hemşerilik Beratı” verilmesi.
* Bahçesaray Belediye Meclisince  “Fahri Hemşerilik Beratı” verilmesi.
* Bahçesaray Belediye Meclisince en büyük mahallesine  “Sungurlu Mahallesi” isminin verilmesi.
* Ulaş Belediye Meclisince “Fahri Hemşerilik Payesi ve Beratı” verilmesi.
* Çok sayıda “Teşekkür Belgesi”, “Takdir Belgesi”, “Başarı Belgesi”, “Üstün Başarı Belgesi”, “Maaş Ödülü“ verilmesi. (Muhtelif  Bakanlık, Valilik, Türk İdareciler Derneği, Kamu ile Özel Kurum ve Kuruluşlarından)

Editör: Haber Merkezi