1991 yılında temeli atılan fakat daha sonra atıl bir durumda yıllardır bekleyen dev yatırım, Mehmet Kanar'ın göreve gelmesinin ardından yapılan çalışmalar ile hayata geçirilmişti. Geçtiğimiz 2023 yılında Belediye Ek Hizmet Binasına ev sahipliği yapmayan başlayan merkez, bir etkinliği ev sahipliği yaparken ziyaretçilerinden tam not almıştı.

Bugün saat 15.00 te Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımıyla gerçekleşen açılış töreni verilen siyasi mesajlarlada uzun süre konuşulacağa benziyor.

Kanar Helallik İstedi, Varank Rotayı Çizdi

Belediyeden Aşure İkramı Belediyeden Aşure İkramı

Açılış konuşmaların ardından kürsüye gelen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ''33 yıllık rüya gerçek oldu, Allah bunu bize nasip etti, ne mutlu bize, Mustafakemalpaşa'ya çağ atlatan altyapı projesinin ardından dev bir yatırımla daha görevi devredeceğiz''dediği konuşamasında iki kez helallik istedi.
Kanar'ın konuşmasından sonra kürsüye gelen AK Parti Bursa Milletvekili ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank ise, Bursa için görev başına geldiğinde, kendisine Mustafakemalpaşa Kültür Merkezin'den bahsedildiğini , bu şartlara sahip bölgede bir tesis olmadığı aktardığı konuşmasında helallik isteyen Kanar'a seslenerek''Ben burada büyük gayretleri olan Mehmet Kanar kardeşime çok teşekkür ediyorum, iki kere kürsüden helallik istedi, üçüncüyü isteseydi diyecektim ki, hayırdır Mehmet kardeşim cenazemi var, Allah'ın izniyle cenaze değil ama, biz iftitah tekbiriyle biz seninle yol yüremeye devam edeceğiz, senin gayretlerinle inşallah ilçemizide, şehrimizide katkı sağlayacağız'' dedi.

Varank'ın bu sözleri katılımcılardan büyük alkış aldı.

Editör: Haber Merkezi