Kabulbaba Er Meydanında Zeybek Rüzgarı Esti Kabulbaba Er Meydanında Zeybek Rüzgarı Esti

Özellikle ara sokaklarda çok sık rastlanan bir durum haline gelen egzoz patlatma olayları vatandaşları tedirgin ederken çıkan sesin silah sesine benzerliği korku yaratıyor.

Motosiklet kullanımı vatandaşlara trafikte büyük bir kolaylık sağlarken, kural tanımaz kişilerin davranışları ilçe genelinde paniğe neden oluyor.

Ana caddelerde ve sokak aralarında egzoz patlatarak gezen motosikletlerin oluşturduğu gürültü, silah sesini andırırken, sesten tedirgin olan birçok vatandaş 112 yi arayarak silah sesleri duydukları konusunda birçok ihbar bırakıyor.

Geçtiğimiz akşam ilçede yaşanan olayda aynı senaryo yaşandı. İlçe emniyet ekipleri belediye binası yanı Garaj Sokak civarından gelen tek tek ve seri şekilde gelen yüksek ses üzerine bölgede geniş çaplı bir araştırma başlattı.

Emniyet başlattığı çalışmadan çok kısa bir süre sonra gelen sesin bir motosikletin egzozundan çıktığını tespit ederek, motosiklet ve sürücüyü incelemeye aldı.

Yapılan incelemenin ardından motosikletin şase numaralarının silindiği tespit edilirken, araç trafikten men edildi.

Sürücü B.Y’e karayolları trafik kanunu mevzuata aykırı şekilde teknik değişiklik yapılarak çevreye rahatsızlık verme maddesinden cezai işlem uygulandı.

Editör: Haber Merkezi