Yaklaşık 60 yıldır devam eden ve yapıldığı her sene katılım rekorları kıran Geleneksel Yamanlı Mahallesi Hayrı bu sene 26 Mayıs Pazar günü Yamanlı Mahallesi Mesire Alanı'nda gerçekleştirilecek.

Mahalle halkı ve hayırsever vatandaşların yardımlarıyla yapılan etkinlikte ikram edilen keşkek mahallenin yerel lezzeti olarak biliniyor.

Yamanlı Mahalle Muhtarı Necati Eren haftalar önce hazırlıklarına başlanan mahalle hayrında bu sene yine rekor katılım beklediklerini belirtti.

Günün ilk saatlerinden itibaren mahallenin erkekleri keşkeklerin pişiriliceği alana gelerek açılan kuyularda ateşi yakıyor. Bir tarafta tavalar yıkanırken diğer tarafta ise bulgur ve pirinçler yıkanarak temizleniyor. İlk olarak etlerin pişirildi keşkek uzun uğraşların ardından gelen misafirlere özenle ikram ediliyor.

55 dev kazanda pişirilecek olan keşkeğin hazırlanması için bu sene 38 kuzu,2 düve, 1 dana kesilerek günler öncesinden soğuk hava deposunda bekletilmeye başladı.

Mobilya Dekorasyon Kazandıran Bölüm Oldu Mobilya Dekorasyon Kazandıran Bölüm Oldu

Bu yıl gerçekleştirilecek olan  etkinlikte Rumeli Halk oyunları ve kılıç kalkan gösterileride yapılacak.

Bu seneki mahalle hayrında geçen senelerden farklı olarak çeşitli yarışmalar düzenlenecek ve dereceye girenlere sürpriz hediyeler takdim edilecek.

Lkçlçkl

Editör: Haber Merkezi