Pazar Tezgahı Değil, Fenomen Muhtarın Yardım Standı Pazar Tezgahı Değil, Fenomen Muhtarın Yardım Standı

14 Mayıs Milletvekili Seçimlerinin ardından AK Parti teşkilatlarında yenilenme sinyalleri verilmiş ve Murat Hallaçoğlu’nun da içinde olduğu bazı ilçe başkanlarının görevi bırakacağı en çok konuşulan konu olmuştu.
Seçimin üzerinden geçen 4,5 aylık bir sürenin ardından geçtiğimiz Salı günü yapılan AK Parti İlçe Teşkilatı toplantısından sonra Hallaçoğlu görevi bıraktığını,yeni ilçe başkanı atanana kadar bu göreve Burak Çidem’in vekalet edeceğini açıklamıştı.

Yeni Başkan Kim Olacak?

Mustafakemalpaşa siyasi kulislerinde bir süredir beklenen bu gelişmenin ardından şimdi de yeni başkanın kim olacağı konuşulmaya başlandı.
Hallaçoğlu yaptığı açıklamada yeni ilçe başkanının 15 gün içinde açıklanacağını belirtmişti.
Kulislerde konuşulan isimler arasında mevcut yönetimde yerel yönetimler başkanlığı görevine devam eden Yakup Bağatur ismi ağır basıyor.
İş hayatındaki yükselişini, siyasi arenaya da taşıyan Bağatur etkin saha performansından dolayı göreve en yakın olarak görünen isim durumunda.
İlçe başkanlığı için ismi geçen bir diğer aday ise Mutlu Turgut, son yönetim kurulu içinde olmasa bile parti içindeki bir kesim tarafından desteklenen Turgut başkanlık için  ismi geçen bir diğer aday.
Hallaçoğlu’nun görevi bırakmasının ardından vekaleten bu görevi üstlenen Burak Çidem kulislerde konuşulan isim olmasına rağmen henüz bu görev için hazır olmadığı yapılan yorumların başında geliyor.
Mustafakemalpaşa siyasetinde AK Parti İlçe Teşkilatında geçmiş dönemlerde görev alan başarılı iş insanı Uğur Cede bir süredir siyasette aktif görev almasa bile camiadan kopmaması nedeniyle ismi konuşulan isimler arasında geliyor. Cede iş hayatındaki başarısı ve geçmiş dönem tecrübesi ile ilçe başkanlığı konusunda il başkanlığının göz önünde bulundurduğu bir isim durumunda.
Parti teşkilatında yer alan farklı isimlerde bu günlerde kulislerde konuşuluyor olsada, bu dönem genç isimlere yönelik bir seçim olacağından diğer isimlere pekte şans verilmiyor.
İlçenin merakla beklediği kararın açıklanması kulislerde ateşi düşürmeyecek, açıklanacak ismin bu seferde yönetim kurulunu kimlerden oluşturacağı konuşulmaya ve tartışılmaya devam edeceğe benziyor.

Editör: Haber Merkezi