Yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybeden Recep Arap'tan kalan lezzet mirasını müşterilerine sunmaya devam eden kadın girişimci Çiğdem Arap, sektördeki ekonomik koşullar kendini zorlasada, kaliteden taviz vermeden alışılmış odun ateşinde pişen karafırın ekmeği Mustafakemalpaşalılara en ekonomik şekilde sunmaya kararlı olduğunu belirtiyor.
Çiğdem Arap "Askıda Ekmek" uygulamasının kendilerine yeni bir yol çizmeleri gerektiğini hatırlattığını belirtterek, hafta başında aldıkları karar doğrultusunda ekmek fiyatlarında indirime gittiklerini  açıkladı.
Geçtiğimiz aylarda, askıda toplanan ekmek bakiyesinin bir sonraki aya devrettiği belirten Arap, son iki aydır ise eksi bakiyeyle uygulamanın varlığını sürdürdüğüne dikkat çekti.

Milli Coşku Adnan Menderes Meydanı'nda Yaşanacak Milli Coşku Adnan Menderes Meydanı'nda Yaşanacak


Yaşanan bu durumu insanların alım gücünün düşmesine bağlayan işletme artık 210 Gr ekmeği 7,5 TL den,6 TL'ye düşürmek suretiyle tüketiciye destek olma kararı aldıklarını belirtti.
Çiğdem Arap yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi" ekmek bir insanın temel gereksinimlerinin başında geliyor, hem ülke olarak hem Mustafakemalpaşa halkı olarak ekmek en sevdiğimiz ve çokça tükettiğimiz bir gıda maddesi, hal böyle olunca ekmek ihtiyacımızı karşılamak için önemli bir bütçe oluşturmamız gerekiyor. Bu durumda özellikle düşük gelir seviyesine sahip aileleri oldukça zorluyor, bu yaşanan duruma bir nebze olsun destek olabilmek adına aldığımız kararı uygulamaya başladık. Tüm şartları zorlayarak fırınımızda ekmek fiyatını 6 TL ye düşürdük, bu yaptığımız ile müşterilerimize bir nebze olsun nefes olabilirsek ne mutlu bize" dedi.

Çiğdem Arap Unlu Mamulleri Hamzabey Mahallesi Öğretmen Süheyla Dobruca Sokak'ta hizmet veriyor.

Editör: Haber Merkezi