Mustafakemalpaşa'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıldönümü kutlama programı çelenk sunma töreniyle başlayacak. Saat 10:00'da Cumhurluk Alanı Atatürk Anıtı'na Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çelenk sunulacak. Cumhurluk Alanı'ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla tamamlanacak.

Kültür Merkezi'nde İlk

Geçtiğimiz yıllarda Adnan Menderes Meydanı'nda yapılan bayram törenleri ilk kez Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Kırsal Mahalledeki Kazada 1 Ölü 3 Yaralı Kırsal Mahalledeki Kazada 1 Ölü 3 Yaralı

Kültür Merkezi'ndeki program saat 10.30 da başlayacak.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak olan program Kaymakam Ahmet Altıntaş ve Belediye Başkanı Şükrü Erdem halkın bayramını kutlayacak.Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut GÖÇ’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından çeşitli gösteri ve şiirlerin okunmasıyla devam edecek program Kaplan Karate Takımı gösterisiyle sona erecek.

Fener Alayı-Gençlik Korteji

19 Mayıs Kutlamaları kapsamından gündüz programı saat 14.00 te, Suuçtu Tabiat Parkı Yürüyüş Yolunda olan trekking yürüyüşü ile sona erecek. Kutlamaların akşam bölümünde ise Fener Alayı-Gençlik Korteji yürüyüşü gerçekleştirilecek. Fener Alayı-Gençlik Korteji yürüyüşü saat 21.00 de Etibank Aile Çay Bahçesi önünden başlayarak Adnan Menderes Meydanı'nda sona  erecek.

Çok Kapsamlı Gençlik Şenliği

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları 20 Mayıs Pazartesi günü Şükrü Erdem Spor Tesisleri'nde yapılacak olan Gençlik Şenliğiyle sona erecek. Şenlik kapsamında  Karaoke, Penaltı Atışları, Basketbol serbest atışı yarışması, Voleybol alanı, Ayak Tenisi, Sanal Gerçeklik (VR), Ayak Bilardosu, Ok Atışı Alanı, Dart Atış Alanı, Halat Çekme, Şınav çekme yarışması, minyatür kale atış yarışması, hedefe top atışı oyunu,  mini parkur, masa tenisi oyun alanı, bardak oyunu, bardaktan top çıkarma oyunu, kioks cihazı (okuyan şehir), holofan gösterisi, karakalem etkinliklerinde gençler hünerlerini sergileyecek.

443717244 18399354139074192 3311600059329112813 N

Editör: Haber Merkezi