Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Akkoyunlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk milletinin imkansızlıklara rağmen sarsılmaz bir imanla 101 yıl önce kazandığı büyük zaferin ve bağımsızlığın gururunu yaşadıklarını söyledi.

30 Ağustos  ile Cumhuriyet Taçlandı

26 Ağustos’ta başlayan, 30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101 yılını büyük bir sevinçle kutladıklarını dile getiren Akkoyunlu, 30 Ağustos zaferinin, bu yıl kuruluşunun 100 yılını kutlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına giden yolu taçlandırdığını vurguladı. 101 yıl önce kazanılan büyük zaferle, Türkiye’yi parçalamak ve milleti esaret altına almak isteyenlere karşı, tüm imkânsızlıklara rağmen milletin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi ve kahramanlığı ile bir varoluş destanı yazıldığını belirten MTB Başkanı Sadettin Akkoyunlu mesajında; “Bu eşsiz zafer; milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğü için gösterebileceği cesaretin, fedakârlığın ve kahramanlığın en önemli örneğidir. 30 Ağustos zaferi aynı zamanda, Anadolu topraklarının bir kez daha ebedi vatanımız olarak tescillendiği, Cumhuriyetimizin kuruluşunun müjdelendiği, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biridir” diye konuştu.

Tehlike Saçan Girişte Feci Kaza Tehlike Saçan Girişte Feci Kaza

Türk milletinin bugünkü varlığı ve Cumhuriyetin o destansı zaferin bir sonucu olduğunun altını çizen Akkoyunlu; “İşte bu bilinç ve sorumlulukla, bizlere emanet edilen bu cennet vatanı her daim layıkıyla korumak, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için iş dünyası olarak azim ve kararlılıkla, canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, ay-yıldızlı al bayrağımızın altında özgürce yaşamamızın yolunu açan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, milletimizin ve hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi